Verder nakon decenije zaustavio Bajern: Ludnica u Sinshajmu, Zvezdin novi igrač donio pobjedu Leverkuzenu

Tek u 20. meču uzastopnom meču u Bundesligi, Bajern nije pobijedio Verder!

Bajern - Verder 1:1, Bundesliga, 8. kolo Izvor: MATTHIAS SCHRADER/AP

Bajern je na 19 uzastopnih utakmica u Bundesligi pobjeđivao Verder, plus tri u Kupu Njemačke, odnosno punih 10 godina!

Ali, sve tradicije i serije postoje da bi se jednom prekinule.

BAJERN - VERDER 1:1 (0:1)

Tim iz Bremena je bio mnogo bolji rival u prvom dijelu utakmice u Minhenu i samo zahvaljujući golmanu Manuelu Nojeru, Bajern nije bio u zaostatku do posljednjeg minuta prije samog odlaska na odmor.

Tada je bačena lopta iz auta na desnoj strani prema Džošui Sardžentu, koji je prošao i centrirao u kazneni prostor, a tamo je Maksimilijan Egeštajn iz prve smjestio u malu mrežu Bajernovog gola - 0:1.

Već u prvom napadu u nastavku, ekipa iz Bremena je mogla poslije kontranapada da udvostruči prednost, ali se spetljao Milot Rašica i šutirao pored stative.

Bavarska mašina "proradila" je u 62. minutu kada je Leon Gorecka uputio sjajan centaršut u peterac, a Kingsli Koman na drugoj stativi glavom pogodio mrežu Jiržija Pavlenke, koji je vjerovatno najveći krivac za izjednačenje - 1:1.

Izabranici Hansija Flika su željeli preokret, pokušavali su da probiju bedem Verdera, ali do samog finiša nisu uspjeli da stvore nijednu stopostotonu šansu.

Prvi su gosti sa "Vezera" ozbiljno zaprijetili nakon brze kontre u 83. minutu kada je Sardžent promiješao odbranu Bajerna, ali ne i Leona Gorecku, koji je u ključnom trenutku izblokirao njegov udarac.

Dva minuta kasnije, Maksim Čupo-Moting na drugoj strani se poprilično osramotio promašivši sa pet metara čist "zicer" nakon povratne lopte Serža Gnabrija, pa su na kraju bodovi podijeljeni.

Sjajnu utakmicu odigrali su fudbaleri Hofenhajma uprkos problemima sa korona virusom.

Sedam igrača kluba iz Sinshajma bilo je pozitivno na kovid-19 u posljednje dvije nedjelje, zbog čega su tražili odgađanje meča protiv Štutgarta za jedan dan, ali je njihovu molbu odbila Bundesliga.

Uprkos svemu, domaćin je u sudijskoj nadoknadi ostao bez sva tri boda - 3:3 (1:2)

Zvezdin rival je poveo, "švabe" uspjele da preokrenu do poluvremena, da bi u nastavku hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić najprije asistencijom Sasenjonu, a onda iz pogotkom iz penala, osigurao novu prednost.

Međutim u trećem minutu nadoknade Mark Oliver Kempf je pogodio mrežu za konačnih 3:3 protiv Hofenhajma, za koji je u posljednjih 15-ak minuta nastupio reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović.

Buduće pojačanje Crvene zvezde od januara, Aleksandar Dragović, pogotkom u 89. minutu meča u Bilefeldu donio je pobjedu Bajeru iz Leverkuzena (1:2) nad Arminijom za skok na drugo mjesto na tabeli.