Ni Vasa Micić nije zaustavio Bajern: Trinkijerijev tim na nevjerovatnih 7-2! Ko je ovo mogao da očekuje?!

Nastavljen je fenomenalan start njemačkog tima.

Evroliga Efes Bajern 71 74 Izvor: MN PRESS

Ovo u Minhenu nisu planirali ni u najambicioznijem planiranju sezone!

Bajern je poslihe devet odigranih utakmica na diobi prvog mjesta tabele Evrolige, uz utakmicu i poraz više od Barselone (7-1)!

Na gostovanju najdominantnijem timu prošle sezone, Bavarci su prežijveli još jednu uzbudljivu završnicu i šut srpskog "pleja" Vasilija Micića za izjednačenje sedam sekundi prije kraja:

Efes - Bajern 71:74 (23:22, 14:20, 20:8, 14:24)

Trinkijerijev tim pokazao je još jednom izuzetnu čvrstinu, jer u "tijesnom" meču nije odustajao ni kada je konstantno gubio od 22. do 38. minuta, a u pojedinim momentima razlika je bila maksimalnih "plus 8" za favorita.

Međutim, kad se odlučivalo zablistali su igrači iz Minhena, jer su u posljednjih pet minuta kreirali nevjerovatnu seriju 16:5!

Posljednja "opipljiva" prednost Efesa (66:58) polako se topila dok se bližio kraj, a nepovratno je oduzeo odlični centar Džejlen Rejnolds, presudnim pogocima u praznoj hali "Sinan Erdem".

Najefikasniji među gostima bio je Vejd Boldvin sa 15 poena, Rejnolds je donio pobjedu sa 14, a dvocifreni su bili Paul Zipser sa 12 i Nihad Đedović sa 10. Srpski internacionalac Vladimir Lučić završio je meč sa sedam poena i devet skokova.

Na drugoj strani, Larkinu se vijdelo da je još "zarđao" jer je postigao samo jednu trojku iz sedam šuteva (13 poena, sedam asistencija), a Vasa Micić je dodao 12 uz dva pogotka za tri. Srpski plej mogao je možda da odvede meč u produžetak, ali sedam sekundi prije kraja nije pogodio trojku šutem sa visokim lukom.

Najefikasniji među domaćima bio je Tibor Plajs sa 19 poena.

Efes poslije večerašnjeg neuspjeha ima skor 4-4, dok je Bajern za mnoge iznenađujuće u samom vrhu tabele.