Mladost kaznila promašaje "vukova" i stigla do vrijednih bodova na "Otoci"

U 17. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, Olimpik je izgubio na svom terenu od ekipe iz Doboja kod Kaknja.

Olimpik - Mladost DK, PL BiH, 17. kolo Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević

Mladost iz Doboja kod Kaknja je prekinula seriju od dva uzastopna poraza!

Iako je Olimpik pokazao dobru igru, stvarao je i promašivao prilike na "Otoci", gosti su surovo kaznili sve promašaje i stigli do šestog ovosezonskog trijumfa.

OLIMPIK - MLADOST 0:2 (0:1)

Gosti su poveli već u 16. minutu kada se Amer Hiroš sam našao ispred golmana Adnana Hadžića i rutinski pogodio mrežu "vukova" - 0:1.

Od tog trenutka, bolji rival na terenu bio je Olimpik, ali sarajevska ekipa nije uspjela da tri stopostotne šanse pretvori u izjednačenje.

Šest minuta poslije vodećeg gola gostiju, golman Mladosti Semir Bukvić odbranio je udarac Mahira Karića.

Potom je u 30. minutu Nemanja Lekanić sjajno šutirao i uzdrmao prečku, koja je spasila goste iz Doboja kod Kaknja, da bi osam minuta kasnije "vukovi" propustili stopostotnu šansu za izjednačenje.

"Krivac" je bio Adnan Osmanović, koji je bio neprecizan iz veoma izgledne situacije, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Mladosti.

Izabranici Dževada Šarića nastavili su s napadima i u drugom poluvremenu do prekida u 56. minutu zbog snažne kiše u Sarajevu, a samo minut ranije Đoko Milović je u jednom napadu imao dva pokušaja da postigne pogodak, međutim, prvi put je odbranio Bukvić, a drugi put je šutirao pored gola.

Po povratku na teren nakon prekida, Mladost je nastavila da se brani i da vreba priliku da iz eventualnog kontranapada riješi pitanje pobjednika, što se i dogodilo u 86. minutu kada je Anel Dedić, na asistenciju Edina Bibera pogodio mrežu Hadžića - 0:2.

Time je potvrdio šestu pobjedu Mladosti u sezoni za velikih "plus sedam" u odnosu na opasnu zonu, a "vukove" ostavio na fenjeraškoj poziciji.

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Ojdanić, Muminović, Osmanović, Karić, Perišić, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Šišić. Trener: Dževad Šarić

MLADOST: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Šišić, Lalić, Dedić, Mahmić, Nikolić. Trener: Nemanja Miljanović