"Iz keca u dvojku": Preokret plavih protiv Zrinjskog, Bekrić u 90. minutu osigurao pobjedu Želje u Mostaru!

Fudbaleri Željezničara su slavili protiv Zrinjskog u derbiju 17. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski - Željezničar, PL BiH, 17. kolo Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Preokret Želje u Mostaru i to iz keca u dvojku!

Na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru, domaćin je po jakoj kiši i natopljenom terenu stekao minimalnu prednost nakon prvog poluvremena u dvoboju sa Željom, da bi u drugih 45 minuta, tim Amara Osima stigao do sva tri boda i učvrstio se na drugom mjestu na tabeli m:tel Premijer lige BiH.

ZRINJSKI - ŽELJEZNIČAR 1:2 (1:0)

Gosti sa "Grbavice" su bolje ušli u meč i prvi zaprijetiili u 12. minutu kada je Ermin Zec bio za malo neprecizan.

Uzvratili su izabranici Mladena Žižovića tri minuta kasnije nakon akcije Nemanje Bilbije i Ognjena Todorovića, čiji je udarac bez problema ukrotio golman plavih Filip Erić.

Ipak, Erić nije mogao ništa u 28. minutu kada je Josip Ćorluka sjajno asistirao Bilbiji, koji se našao sam ispred Erića i rutinski pogodio mrežu - 1:0.

Banjalučanin se time ponovo osamio na listi najboljih strijelaca prvenstva sa devet postignutih golova.

U finišu poluvremena, Zrinjski je mogao i da udvostruči prednost, međutim, šut Luisa "Luča" Ibanjeza iz slobodnog udarca je završio tik pored gola gostiju iz Sarajeva.

U nastavku se po potopljenom terenu stadiona "Pod Bijelim brijegom" bolje snašao Željo, koji je do izjednačenja stigao u 58. minutu i to nakon kornera.

Centaršut na drugu stativu je u pogodak pretvorio defanzivac plavih Luka Miletić - 1:1.

I kad se očekivala podjela plijena, koja bi možda najviše odgovarala Borcu iz Banjaluke, do pobjede i vrijednih bodova u trci za titulom, Željo je stigao u 90. minutu.

Tada je rezervista Semir Bekrić, koji je ušao u drugom poluvremenu, primio loptu u kaznenom prostoru, oslobodio se svog čuvara i pogodio mrežu "plemića" - 1:2.

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović, Mašić, Bekić, Jakovljević, Ibanez, Trebotić, Enin, Bilbija. Trener: Mladen Žižović

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Miletić, Hajdarević, Mujezinović, Juričić, Zec, Alispahić, Milićević, Bojo, Ikić. Trener: Amar Osim

Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski