"Rođeni" iskoristili poraz Borca: "Pokerom" protiv Mladosti do trećeg mjesta!

Rutinski je Velež odradio posao u posljednjem kolu

m:tel Premijer liga BiH 19. kolo Velež Mladost Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Mostarski Velež je na sjajan način završio 2020. godinu!

"Rođeni" su danas, na svom terenu, "pregazili" ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom 4:0, te iskoristili poraz Banjalučana od Tuzla sitija, pa će proljećni dio sezone dočekati ispred izabranika Vlade Jagodića:

VELEŽ – MLADOST 4:0 (2:0)
/Cvijanović 34, 38, Zvonić 83, Anđušić 87/

Ravnomjerno su Mostarci podijelili pogotke u ovom duelu – dva su postigli u prvom, dva u drugom poluvremenu.

U prvih 45 minuta, mrežu Mladosti je, dva puta u kratkom periodu, zatresao Obren Cvijanović, koji na zimski odmor odlazi sa devet golova, jednim manje od vodećeg dvojca m:tel Premijer lige BiH Nemanja Bilbija – Benjamin Tatar.

U finišu drugog dijela meča, u "poenterskom" smislu su mu se pridružili Denis Zvonić i Nemanja Anđušić, potvrdivši da je Velež, u ovom trenutku, na trećem mjestu na tabeli uz 33 boda, jednim više od Borca.

Jesenju polusezonu biće zaključeno hercegovačkim derbijem, okršajem Širokog Brijega i Zrinjskog.