Firmino u 90. minutu srušio Murinjov Totenhem: Čudo desetkovanog Liverpula na "Enfildu"!

Neverovatan meč na "Enfildu"!

Liverpul - Totenhem 2:1 Premijer liga  13. kolo Izvor: Tanjug/AP Photo/Jon Super

Ako je neko siumnjao u Liverpul, sada više nema mesta tome! Tim Jirgena Klopa savladao je Totenhem u derbiju Premijer lige i tako se osamio na prvom mestu na tabeli.

U uzbudljivom meču bilo je 2:1, a Liverpul je poveo u 26. minutu preko Mohameda Salaha. Nije dugo trajalo to vođstvo jer je Đovani Lo Selso u 33. minutu poslao sjajan pas za Sona, koji je završio akciju i izjednačio. Kada je delovalo da će se sve završiti podelom bodova, Roberto Firmino je mislio drugačije.

Endi Robertson je u 90. minutu centrirao iz kornera, a brazilski napadač je bio najbolji u skoku. Dok su otkucavali poslednji sekundi regularnog dela meča, poslao je loptu u rašlje udarcem glavom, savladao Uga Ljorisa i doneo neverovatnu pobedu "redsima".

Do ove pobede tim Jirgena Klopa stigao je uprkos tome što je "osakaćen" povredama. Sva tri štopera domaćeg tima - Van Dajk, Gomez i Matip su povređeni, uz njih nije bilo ni najvećih pojačanja ovog leta Dijega Žote i Tijaga Alkantare. Povređen je iskusni Milner kao i rezervisti Cimikas i Šaćiri.

U drugom derbiju, ovoga puta londonskom. Vest Hem i Kristal Palas su remizirali 1:1. U ovom meču je u prvom planu bio korpulentni Belgijanac Benteke koji je postigao prvi gol na meču. Doveo je Kristal Palas u vođstvo u prvom poluvremenu kada je udarcem glavom sjajno reagovao na centarut Džoela Vorda.

Ipak, on je mogao da košta svoj tim bodova. Ale je izjednačio golom za Vest Hem u 55. minutu, a Benteke je isključen u 70. minutu zbog drugog žutog kartona. Na kraju se sve završilo remijem, a Luka Milivojević je bio na terenu 90 minuta.

Poslednji meč odigrali su Fulam i Brajton, koji su remizirali bez golova. Iako je najavljivao povratak Aleksandra Mitrovića u prvi tim, Skot Parker ga je u igru uveo tek u 77. minutu, a bez njega je napad Fulama delovao bezopasno.