Dugo se nije desila ovakva sezona u Škotskoj.

Džerard će oteti titulu Seltiku! Rendžersu pripao ''Old Firm'' i trka za titulu! Izvor: Tanjug/PA/Andrew Milligan

Titula će u Škotskoj, nakon skoro decenije čekanja, promijeniti boje. Sve je jasnije da je to jedini mogući razvoj situacije u finišu tamošnje Premijer lige.

Rendžers je na svom stadionu dočekao i pobijedio Seltik (1:0), što je gotovo završilo šampionsku trku u Škotskoj!

Ključni trenutak meča dogodio se u 70. minutu, kada je iskusni golman gostiju Kalum Mekgregor postigao autogol i tako obezbijedio Stivenu Džerardu jubilarnu 20. pobedu u ovoj sezoni. Samo par minuta prije toga je Izraelac Nir Biton dobio crveni karton, pa zeleno-bijeli sa igračem manje nisu mogli rezultatski da se vrate u meč.

Ekipa Rendžersa je odigrala 22 meča u prvenstvu i još ne zna za poraz u sezoni 2020/21. Upisali su 20 pobjeda i dva remija, pa njihova ubjedljiva prednost na vrhu tabele ne treba da čudi.

Seltik ima tri meča manje, ali i čak 19 bodova zaostatka za najvćim rivalom. Dovoljno da Stiven Džerard i njegovi igrači maštaju o podizanju šampionskog pehara na kraju sezone!