Borčevac zapečatio sudbinu Crne Gore: Juniori se revanširali "đetićima" za minimalan poraz

Bilo je 4:2 za bh. tim, a strijelac četvrtog gola bio je Amar Cerić

Prijateljska utakmica juniori Crna Gora BiH 2 4 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u Podgorici odgovarajuću selekciju Crne Gore rezultatom 4:2, čime joj se revanširala za minimalan poraz iz utakmice igrane u utorak (1:0).

Već poslije dvanaest minuta bh. sastav imao je prednost od dva gola, pogocima Ivana Bašića i Nikše Šilića, da bi Crnogorci zaostatak smanjili na startu nastavka, preko Dejana Perovića.

Samo pet minuta kasnije, treći gol za BiH, a svoj drugi na meču, postigao je Ivan Bašić, sudbinu Crmogoraca zapečatio je borčevac Amar Cerić deset minuta prije kraja, dok je konačnih 4:2, u drugom minutu nadoknade, autogolom postavio Ajdin Jusupović.

Izvor: Promo/FS BiH

Crna Gora: Sergej Joksimović, Igor Pajović, Rastko Marsenić, Nikola Vukotić (od 66. Nemanja Božović), Arnel Kujović, Aldin Drndar (od 61. Dušan Vuković), Bogdan Obradović (od 46. Nemanja Popović), Vlado Gajić (od 46. Aldin Mušović), Ognjen Gašević, Petar Tadić (od 46. Dejan Perović), Milun Joković (od 46. Ognjen Kasalica). Selektor: Slobodan Drašković.

Bosna i Hercegovina: Strahinja Manojlović, Patrik Bošnjak (od 82. Ajdin Jusupović), Omar Beća (od 62. Dragan Bilbija), Amar Drina, Salih Husić (od 82. Andrija Janjić), Hamza Gasal (od 62. Alem Suljić), Faruk Duraković (od 82. Branko Božić), Adi Alić (od 62. Amar Cerić), Ivan Bašić (od 74. Harun Karić), Nikša Šilić (od 62. Aid Tabaković), Harun H. Beganović (od 62. Luka Janković). Selektor: Slaven Musa.