Šok za Ronalda u Portugalu - šou Holanda u Španiji: Fenomenalna noć Lige šampiona!

Ponovo je sve prštalo!

porto-juventus-2-1-sevilja-dortmund Izvor: Tanjug/AP/Luis Viera

Ludnica u Ligi šampiona!

Porto je pobedio Juventus 2:1 i ipak stekao prednost pred revanš u Torinu 9. marta! Srpski vezista Marko Grujić zaigrao je za domaće od 66. minuta, kada je njegov tim već imao prednost golovima Taremija i Marege.

Ipak, Federiko Kijeza ublažio je poraz Italijana u 82. minutu i dao nadu Juventusu u preokret. Biće to spektakl u Italiji!

Za to vreme, Borusija iz Dortmunda pobedila je Sevilju u gostima 3:2, a dvostruki strelac bio je fenomenalni Erling Holand. Domaći su poveli pogotkom Susa u 7. minutu, a Nemci su preokrenuli golovima Dahuda u 19. minutu i spektakularnog Norvežanina u 27. i 43!

Srpski vezista Nemanja Gudelj zaigrao je za domaće u 46. minutu i sa njim na terenu Sevilja je postigla gol u 84. minutu, kada je Luk De Jong postavio konačnih 2:3!

Izvor: Tanjug/AP/Luca Vieira

Porto je poveo već u prvom minutu meča golom Mehdija Taremija, koji je iskoristio grešku golmana Šćešnog i Betankura.

Najbolju priliku, u prvom poluvremenu, za Juventus je imao Adrijen Rabio, ali nije uspeo sa pet metara da savlada golmana Porta Augustina Marćesina.

Porto je na isti način počeo drugo poluvreme kao i sam meč. U 46. minutu Musa Marega postiže pogodak i duplira prednost Porta. Ponovo je loše reagovala odbrana Juventusa i dozvolila Maregi da se prošeta kroz šesnaesterac i rutinski savlada Šćešnog.

U 65. minutu u igru je ušao srpski internaciionalac u dresu Porta Marko Grujić.

Juventus je smanjio rezultat u 83. minutu. Odlično je sa leve strane centrirao Rabio, a još bolje šutirao sa 12 metara Frederiko Kijeza i pogodio sam ugao gola.

Izvor: Tanjug/AP/Angel Fernandez

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima Sevilju sa 3:2, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.Hesus Suso je doneo prednost Sevilji golom u sedmom minutu, odličnim udarcem sa 16 metara.

Izjednačenje Borusiji doneo je Mahmud Dau u 19. minutu, posle asistencije Erlinga Holanda. Samo osam minuta kasnije Borusija stiže do preokreta golom Erlinga Holanda.

Posle asistencije za izjednačujući gol, i pogotka za vođstvo, Erling Haland je postigao svoj drugi gol u 44. minutu, i doneo dva gola prednosti Borusiji na poluvremenu.

Sevilja uspeva da smanji rezultat golom Luka De Jonga u 84. minutu.