Juventus se propisno namučio protiv Specije, ali ipak slavio: Ronaldo veliki jubilej proslavio 20. ovosezonskim golom!

Portugalac odigrao 600. ligaški meč u karijeri.

Juventus - Specija 3:0 Serija A 25. kolo Kristijano Ronaldo odigrao 600. ligaški meč u karijeri Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse/LaPresse

Specija je pravila velike probleme Juventusu u prvih 45 minuta, ali se aktuelni šampion probudio u nastavku, te zasluženo slavio 3:0 (0:0).

Golove za torinski klub postigli su Alvaro Morata, Federiko Kjeza i Kristijano Ronaldo, koji je pogodio na svom jubilarnom 600. ligaškom nastupu (292 u Primeri za Real Madrid, 196 u Premijer ligi za Mančester junajted, 85 u Seriji A za Juventus, te 25 u Primeiri i dva u Segundi za Sporting iz Lisabona).

Ofanzivno su gosti odigrali 40-ak minuta, vršili konstantno presing, ali nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Vojčeka Šćesnog.

Pritisak Juventusa viđen je tek u finišu prvog poluvremena, a najbolju šansu u 42. minutu imao je Ronaldo, kada se ispriječila stativa, pa se na pauzu otišlo netaknutih mreža.

Nastavio je domaćin sa atacima i u početkom nastavka. Fudbaleri Specije kao da su od jakog pritiska u prvom dijelu izgubili snagu, što su domaći vrlo brzo iskoristili i stigli do vođstva.

Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse/LaPresse

Nepun minut nakon što je ušao u igru umjesto Vestona Mekenija, Alvaro Morata upisao se u strijelce.

Federiko Bernardeski je izbjegao ofsajd zamku, uposlio Španca, koji je zakucao loptu u mrežu rivala. Morali su i u VAR sobi da pregledaju situaciju, prekid je trajao skoro tri minuta, a onda je gol ipak priznat.

Morata je tako postigao prvi pogodak još od sredine decembra prošle godine.

Samo devet minuta kasnije na semaforu je već 2:0. Federiko Kjeza tek iz drugog pokušaja uspio je da matira Ivana Provedela, te osigura sigurno vođstvo svom timu, koje je "stara dama" uvećala u sami smiraj meča.

Bio je to brz kontranapad, Ronaldo je na kraju primio loptu od Rodriga Bentankura, te 20. put ove sezone pogodio mrežu rivala.

Imala je Specija sjajnu šansu u šestom minutu nadoknade da postigne bar počasni gol, ali je Šćesni odlično pročitao i odbranio šut Andreja Galabinova iz penala.

Ovim trijumfom ekipa Andree Pirla prišla je na samo tri boda zaostatka za Milanom.