Prštalo na "Artemio Frankiju": Ibra upisan u istoriju, Milan se ne odriče borbe za "skudeto"

Deset kola prije kraja sezone, "nerazuri" imaju šest bodova više od gradskog rivala, ali i meč manje.

Fiorentina - Milan 2:3 Serija A 28. kolo Zlatan Ibrahimović najstariji igrač Serija A sa 15 golova Izvor: Tanjug/Spada/LaPresse

Sjajan meč na stadionu "Artemio Franki" u Firenci!

Fiorentina i Milan odigrali su duel sa mnogo uzbuđenja i preokreta, viđeno je pet pogodaka, tri puta tresao se okvir gola, a "rosoneri" su na kraju slavili 3:2 i ostali u trci za "skudeto".

FIORENTINA - MILAN 2:3 (1:1)
/Pulgar 17, Riberi 51 - Ibrahimović 9, Dijaz 57, Čalhanoglu 73/

Sa ova tri boda, "rosoneri" su gradskom rivalu Interu prišli na šest bodova, s tim da Inter ima meč manje (odgođen duel sa Sasuolom).

Zlatan Ibrahimović poslije jednoipomjesečne pauze postigao je gol, svoj 15. u sezoni, čime se upisao u istoriju italijanskog fudbala. Naime, Šveđanin je sa 39 godina i 169 dana postao najstariji igrač u Seriji A koji je u sezoni postigao barem 15 golova.

Nije dugo trajalo vođstvo gostiju. Erik Pulgar u 17. minutu sjajno je pogodio iz slobodnog udarca za 1:1 i s tim rezultatom otišlo se na odmor, iako je bilo prilika da vidimo još neki gol prije pauze.

Prvo je u 29. minutu poslije kornera sjajno petom pokušao kapiten domaćih Herman Pecela, ali je uzdrmao prečku, da bi šest minuta kasnije i Ibrahimović takođe pogodio prečku.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Frank Riberi na asistenciju Dušana Vlahovića postigao je gol za potpuni preokret, ali ovaj put slavlje domaćih nije potrajalo.

Već u 57. minutu Braim Dijaz odlično je reagovao poslije kornera i gužve u šesnaestercu domaćih, te osigurao novi egal na meču.

Imali su domaći mnogo sreće i u 67. minutu. Rezervni golman Pjetro Teraćano, koji je u finišu prvog poluvremena zamijenio povrijeđenog Bartolomeja Drongovskog, loše je procijenio let lopte koju je uputio Ibrahimović, ali srećom po njega ona je pogodila stativu.

Izvor: Tanjug/Spada/LaPresse

Izgledalo je da će podjela bodova morati da zadovolji obje strane, ali tako nije mislio Hakan Čalhanoglu, koji je u 72. minutu prelijepo pogodio i osigurao Milanu velika tri boda.

S obzirom da je Juventus danas neočekivano poražen od Beneventa, čini se da ćemo u posljednjih 10 kola borbu za šampionsku titulu gledati između milanskih rivala.