Rudar Prijedor se "okliznuo" u komšijskom derbiju, Leotar bodom protiv Slobode dodatno smanjio minus!

Razlika sada iznosi samo četiri boda u korist "rudara". Ex-junior banjalučkog Borca tragičar Sutjeske, nesvakidašnji početak meča u Brčkom.

fudbal prva liga rs 23. kolo borac dubica rudar prijedor 1 0 Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Poslije današnjeg dana, razlika između prvoplasiranog Rudar Prijedora i drugoplasiranog Leotara još je manja i sada iznosi četiri boda, pred posljednjih sedam rundi!

Prijedorčani, najveći favoriti za osvajanje titule i plasman u m:tel Premijer ligu BiH, poraženi su danas dubučkim na Đolovima od Borca rezultatom 1:0, čime je ekipa iz Kozarske Dubice nastavila sjajan niz.

Upisana je četvrta pobjeda na posljednjih pet utakmica, a gol vrijedan novog trijumfa postigao je Borislav Topić sa bijele tačke u 84. minutu.

U isto vrijeme, Leotar je na Policama ugostio novogradsku Slobodu, ali su u ovom meču mreže mirovale, pa su Trebinjci sada na 40 bodova.

U derbiju dva ex-premijerligaša, bodove su podijelili Alfa Modriča i Zvijezda 09 (1:1), dok je Drina u Zvorniku rezultatom 2:0 savladala Sutjesku.

Tragičar meča bio je desni bek Fočaka i nekadašnji junior banjalučkog Borca Đorđe Milutinović, koji je za kratko vrijeme u prvom poluvremenu dobio dva žuta kartona (u 17. i 34. minutu), a između dvije javne opomene zatresao i vlastitu mrežu (u 24. minutu).

Kozara je u Prnjavoru rezultatom 1:2 stigla do pobjede nad Ljubićem, dok je istim rezultatm Jedinstvo savladalo Slogu, ali u meču koji je počeo na nesvakidašnji način.

Naime, zbog neisplaćenih plata fudbaleri domaće ekipe su na startu meča, u znak protesta, sjeli na teren, a sa njima su se solidarisali gosti, koji nisu željeli da krenu u napad dok Brčaci ne ustanu sa terena.