Ne pomaže ni Slišković: Nastavljena agonija Željezničara, Olimpik slavio na "Grbavici" (FOTO)

Veliki preokret Olimpika i slavlje protiv Želje.

željezničar olimpik 1:2 premijer liga bih 27. kolo Izvor: Promo/FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Velik trijumf Olimpika na "Grbavici", možda vrijedan i opstanka u m:tel Premijer ligi BiH!

Mali sarajevski derbi bolje su otvorili fudbaleri Željezničara, ali se gosti nisu predali nakon primljenog gola, te su sjajnom igrom prvo stigli do izjednačenja, a onda i velikog preokreta u drugom poluvremenu.

ŽELJEZNIČAR - OLIMPIK 1:2 (1:1)
/Bojo 14 - Milović 33, Šišić 73/

U 14. minutu Ermin Zec pokušao je da zaprijeti gostujućem čuvaru mreže, odbrana Olimpika uspjela je da izblokira njegov šut, ali je lopta zatim došla do Petra Boje, koji postiže gol za vođstvo "plavih".

Nije bilo mnogo uzbuđenja sve do 33. minuta, kada su gosti iz prve prilike stigli do izjednačenja.

Odlično je slobodan udarac izveo Ivan Čurjurić, a još bolje se u šesnaestercu domaćih snašao Đoko Milović i glavom savladao mladog golmana Željezničara Vedada Muftića.

Dobru priliku izabranici Blaža Sliškovića imali su u 39. minutu. Mladen Veselinović Veselinović proigrao je Zeca, ali njegov udarac nije bio najbolji, lopta je otišla pored gola gostiju.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obje strane, ali je samo jedna pretvorena u pogodak.

U 73. minutu Aladin Šišić je šutirao, golman Ćelje Muftić katastrofalno reagovao i lopta je prešla liniju. Bio je to signal za veliko slavlje "vukova", koji su uspjeli da zadrže prednost do kraja, te se konačno otisnu iznad linije ispadanja.

Željezničar je tako ostao jedina ekipa u bh. eliti koja nije slavila u 2021. godini!

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Stevanović, Miletić, Zec, Vrhovac, Milićević, Veselinović, Bojo, Čeliković, Gasal, Bekrić. Trener: Blaž Slišković.

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Osmanović, Čurjurić, Isić, Perišić, Gavrić, Hadžanović, Handžić, Šišić. Trener: Slavko Petrović.