Dobićemo novog osvajača Kupa Republike Srpske: "Sokolovi" eliminisali branioca trofeja, ostali favoriti po planu!

Leotar se već u šesnaestini finala oprostio od trofeja u Kupu RS, "petarde" Rudar Prijedora, Radnika, Alfa Modriče…

kup rs 2021 2022 ispao leotar branilac trofeja Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje/Čedomil Mucović

Poslije šesnaestine finala Kupa Republike Srpske za sezonu 2021-2022, postalo je jasno – trebinjski Leotar neće odbraniti trofej!

Tim sa Polica gostovao je danas ekipi Slavije, koja je, nakon 1:1 za 90 minuta, eliminisala goste rezultatom 5:4 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Branilac trofeja u najmasovnijem takmičenju FS RS poveo je u 25. minutu pogotkom Lazara Zečevića sa bijele tačke, ali da bi moglo da bude drame u ovom duelu, moglo je da se nasluti u 66. minutu, kada je vlastitu mrežu zatresao najiskusniji u dresu Leotara Dragan Ristić.

Rezultat 1:1 bio je aktuelan kad se posljednji put oglasio arbitar Danijel Perić, pa je o putniku u osminu finala morala da odluči penal-lutrija.

Tokom iste, Slavija je svih pet puta bila precizna (Popović, N. Bjeloš, Bokić, Ajkunić, D. Bjeloš), dok je čuvar mreže domaćih Iličić odbranio udarac Vukanovića.

Za Leotar su pogađali Ristić, Ateljević, Begenišić i Zečević.

Izvor: Promo/FK Krupa

Krupa, drugi finalista Kupa RS iz prošle sezone, preskočila je prvu ovosezonsku prepreku, u vidu BSK-a.

Na banjalučkim Čairama bilo je 0:1 za tim iz kanjona Vrbasa, a jedini gol postigao je mladi ofanzivac Krupe Srđan Beuk nakon pola sata igre.

Premijerligaši Radnik i Rudar Prijedor, te prvoligaš Alfa Modriča "petardama" su završili posao protiv svojih rivala.

Bijeljinci su trijumfovali na Sokocu nad Glasincem 1936, Prijedorčani su pet golova postigli na gostovanju "regionalcu" Plamenu iz Donjeg Vodičeva, dok su Modričani bili siloviti u Srpcu, u duelu sa Slogom.