Preokret šampiona za samo tri minuta u Firenci! Džeko pogodio za pobjedu Intera!

Iz "keca u dvojku" na Artemio Frankiju!

Fiorentina - Inter, Serija A, 5. kolo Izvor: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Aktuelni šampion je gubio na poluvremenu utakmice petog kola Serije A protiv Fiorentine, ali je u nastavku za samo tri minuta, uspio da preokrene pogocima Matea Darmijana i Edina Džeke, i na kraju stigne do četvrte pobjede i liderske pozicije na tabeli.

FIORENTINA - INTER 1:0 (1:3)

Trojica srpskih fudbalera bili su u startnoj postavi domaćina, Matija Nastasić i Nikola Milenković u odbrani i u napadu Dušan Vlahović, koji je bio posebno motivisan i već u 10. minutu je sjajno šutirao pod prečku, ali je golman Samir Handanović uspio da izbije loptu u korner.

Izvor: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Ipak, ništa nije mogao Handanović u 23. minutu kada je po lijevoj strani probio Nikolas Gonzalez i na drugoj stativi pronašao potpuno usamljenog Rikarda Sotila, kojem nije bilo teško da loptu ubaci u mrežu - 1:0.

"Neroazuri" su uzvratili na samom početku drugog poluvremena i za samo tri minuta napravili preokret.

Najprije je u 53. minutu Mateo Darmijan na asistrenciju Nikole Barele zatresao mrežu "viole" za izjednačenje, da bi tri minuta kasnije, nakon centaršuta Hakana Čalhanoglua iz kornera, Edin Džeko bio najviši u skoku i pogodio za preokret - 1:2.

Bio je to četvrti pogodak kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine u dresu milanskog kluba.

Pokušavali su izabranici Vinćenca Italijana da uzvrate, ali kad je u 78. minutu Gonzalez za minut dobio dva žuta kartona zbog prigovora arbitru Mihaelu Fabriju, bilo je jasno da domaćin neće moći da napravi mnogo sa 10 igrača u polju.

Posebno jer Fiorentina ima izuzetno negativan skor protiv tima sa "Đuzepe Meace".

"Ljubičasti" su posljednji put savladali Inter još u aprilu 2017. godine (5:4), tada je jedan od strijelaca bio legendarni kapiten Davide Astori, koji je tragično preminuo godinu dana kasnije.

U finišu je poslije kontranapada i duplog pasa sa Robertom Galjardinom, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić stavio je tačku na četvrti trijumf Intera, a drugi poraz "ljubičastih" - 1:3.