Više nema neporaženih u Premijer ligi BiH: Lider poklekao u Širokom Brijegu, Radnik do prve pobjede preko Mostaraca!

Tuzla siti i Zrinjski upisali su prve poraze u tekućoj premijerligaškoj sezoni

m:tel premijer liga bih 10. kolo radnik zrinjski široki brijeg tuzla siti  Izvor: FENA/Denis Leko

U m:tel Premijer ligi BiH nema više neporaženih timova - Tuzla siti i Zrinjski upisali su prve neuspjehe!

U velikom derbiju snage su odmjerili Široki Brijeg i Tuzla siti, a domaćin je trijumfovao rezultatom 2:1.

Ekipu sa Tušnja "načeo" je Bože Vukoja u 13. minutu.

Prema golu Nevresa Fejzića je šutirao Tonći Mujan, a lopta je u domaćem šesnaestercu u ruku pogodila Elvisa Mehanovića. Dosuđen je penal koji je u gol pretvorio Vukoja, da bi samo šest minuta kasnije precizan bio i Daniel Lukić.

Strijelac za Široki Brijeg u porazu od Borca (2:1) našao se na idealnom mjestu poslije centaršuta Mujana sa lijeve strane i primorao Fejzića da po drugi put za kratko vrijeme vadi loptu iz mreže.

Mogao je Jakov Blagaić u 37. minutu da postigne i treći gol za Široki Brijeg, ali je pogodio stativu, da bi nekadašnji član Sarajeva Nebojša Gavrić golom u 40. minutu, prvim u sezoni, vratio Tuzlake u igru.

Ipak, na njihovu žalost, bilo je to jedino što su uspjeli da naprave pred domaćim golom.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Musa, Obšivač, Čuljak, Jurić, Mašić, Vukoja, Blagaić, Lukić, Mujan. Trener: Jure Ivanković.

TUZLA SITI: Fejzić, Efendić, Čeliković, Moris, Mehidić, Karjašević, Gavrić, Mišić, Mešinović, M. Mehanović, E. Mehanović. Trener: Husref Musemić.

RADNIK - ZRINJSKI 1:0

Tim Vlade Jagodića je prvu pobjedu u sezoni uknjižio protiv Zrinjskog rezultatom 1:0, a "krivac" je nekadašnji defanzivac Borca Bojan Batar, koji je odlično odreagovao nakon centaršuta kapitena Velibora Đurića i udarcem glavom matirao čuvara mreže "plemića" Luku Kukića.

Nakon primljenog gola, konce igre u potpunosti je preuzeo mostarski tim stvorivši mnoštvo prilika za postizanje pogotka, ali je mreža iza leđa Sameda Hodžića ostala netaknuta.

RADNIK: Hodžić, Nikić, Šubert, Batar, Sušić, Popara, Ristanović, Gajić, Gogić, Đurić, Marković. Trener: Vlado Jagodić.

ZRINJSKI: Kukić, Tičinović, Barišić, Ćorluka, Jakovljević, Savić, Zlomislić, Kamenar, Juranović, Šipovac, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.