Prijetili su Milanu, ali "rosoneri" znaju kako protiv pritiska: Jedan od najbržih golova u istoriji je pokrenuo sve

U derbiju kola Milan kao savladao neprepoznatljivo lošu Atalantu, koja je u finišu uspjela da izbjegne rezultatski debakl.

atalanta - milan 2:3 serija a 7. kolo Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Atalanta je u posljednjem meču 7. kola Serije A ugostila Milan sa željom da nastavi seriju pozitivnih rezultata, mnogu su favorizovali "boginju", ali su "rosoneri" odigrali sjajno pod pritiskom i slavili 3:2 u Bergamu, iako je pobjeda bila mnogo lakša nego što to krajnji rezultat govori.

Izuzetno loše su domaći odigrali ovaj meč, naročito u fazi odbrane, a dva od tri gola poklonili su rivalu.

Sve je krenulo od prvog minuta. Poslije samo 28 sekundi Milan je poveo. Loše je intervenisao golman Atalante Huan Muso, a Davide Kalabrija ovaj poklon znao je da iskoristi i postigne jedan od najbržih golova u istoriji lige.

U 43. Sandro Tonali je kaznio novu nepažnju domaće odbrane. Ovaj put Remo Frojler katastrofalno je reagovao, predao loptu rivalu, a vezista Milana lako je pogodio za 0:2.

Pokušavali su izabranici Đan Pjera Gasperinija da se vrate u meč, ali ništa im večeras nije polazilo za rukom. Tačku na sjajnu predstavu Milaneza u 78. minutu stavio je Rafael Leao.

Tek u finišu, nakon 0:3, domaći su se probudili, uspjeli da postignu dva gola i nakratko vrate neizvjesnot, ali vremena za potpuni povratak nije bilo. Iz penala je gol postigao Duvan Zapata, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi Mario Pašalić postavio konačnih 2:3.

Sa nova tri boda Milan je ostao najbliži pratilac Napoliju, koji je i nakon sedmog meča u sezoni sačuvao maksimalan učinak.