Šampion iskoristio kikseve rivala: Inter visokom pobjedom do vrha Serije A!

Povratak na prvo mjesto nakon rutinskog, ubjedljivog trijumfa nad Kaljarijem.

Inter Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Inter je očekivano lako slavio protiv Kaljarija 4:0 (1:0) i vratio se na lidersku poziciju Serije A poslije 17. kola.

Dugo su se mučili fudbaleri aktuelnog šampiona, nisu baš najbolje krenuli u odbranu titule, ali u smiraj 2021. godine u fenomenalnoj su formi i zasjeli su na prvo mjesto, isto ono na kojem su okončali prošlu sezonu.

Vodio je Inter nakon prvih 45 minuta 1:0, ali ta prednost mogla je i morala biti ubjedjlivija s obzirom na brojne promašene prilike, među kojima je bio i penal.

Prvo je ponovo koban za Kaljari, a srećan za Inter, bio prekid. Hakan Čalhanoglu odlično je izveo korner, a Lautaro Martinez precizno pogodio glavom.

Priliku za drugi gol Lautaro Martinez je imao u 44. minutu. Dosuđen je penal za "nerazure" nakon faula nad Denzelom Damfrizom, ali udarac Argentinca pročitao je Alesio Kranjo i odbranio jedanaesterac. Na odbijenu loptu natrčao je Čalhanoglu, ali nije imao sreće da nakon asistencije upiše i gol. Šutirao je pored gola sa samo dva metra.

Nakon brojnih promašaja u prvom, konačno se otvorilo u drugom poluvremenu.

Prvo je Aleksis Sančez lijepo pogodio iz voleja, poslije asistencije Nikola Barele, nakon čega je još ljepši gol postigao Čalhanoglu. Sjajno je Turčin naciljao iz daljine, čime je nastavio seriju impresivnih partija u Seriji A.

Ni tu nije bio kraj mukama gostiju, jer su u 68. minutu primili i četvrti gol. Ponovo je precizan bio Lautaro Martinez. Bio je to deseti gol ove sezone u Seriji A.

Inter je tako iskoristio kikseve rivala u borbi za vrh i sada ima lijepu priliku da se do kraja kalendarske godine zadrži na prvom mjestu. Prvo će u petak gostovati Salernitani, a onda u srijedu uoči Božića na "Meacu" stiže Torino.