Legenda konačno slavi! Prva pobjeda Ševčenka na klupi Đenove, za osminu finala Kupa!

Autor Haris Krhalić

U okviru šesnaestina finala Kupa Italije Đenova je savladala ekipu Salernitane rezultatom 1:0 (0:0)

Đenova Salernitana 1 0 Kup Italije Izvor: EPA-EFE/LUCA ZENNARO

U okviru šesnaestina finala Kupa Italije Đenova je savladala ekipu Salernitane rezultatom 1:0. Bila je ovo prva pobjeda za Ševčenka na klupi Đenove.

Od dolaska legendarnog Ukrajinca, Đenova je upisala četiri poraza i jedan neriješen rezultat.

Đenova – Salernitana 1:0 (0:0)
/Ekuban 76/

U prvom poluvremenu smo gledali dosta mirnu igru bez previše šansi.

Prvu priliku imao je Matija Destro, ali je njegov šut odbranio golman gostiju Vinćenso Fjoriljo.

S druge strane priliku za Salernitanu imao je bh. internacionalac Milan Đurić, koji je u 38. minuti uputio udarac glavom, ali je golman sjajnom reakcijom sačuvao mrežu Đenove netaknutom.

U 56. minuti Di Takio je pokušao odličnim šutem izvan šesnaesterca, ali Adrian Semper ponovo odlično brani.

Podsjetimo, ovo je bila prva utakmica za hrvatskog golmana na golu Đenove, nakon što je ljetos stigao iz Kijeva.

U 76. minuti domaći stižu do vođstva. Centaršut sa lijeve strane dobro je iskoristio Ekuban i pogodio glavom za 1:0, što će se ispostaviti kao konačan rezultat ove utakmice.

Ovo je bio prvi pogodak Ekubana u 15 odigranih utakmica za ekipu Đenove.

Đenova je ovom pobjednom osigurala susret sa ekipom Milana u narednoj fazi takmičenja.