Nestvaran preokret Juventusa u Rimu: Od 3:1 za Romu do 3:4 za sedam minuta!

Strašan derbi na rimskom "Olimpiku".

Žoze Murinjo Izvor: EPA/RICCARDO ANTIMIANI/ANSA

Kakvu utakmicu smo gledali u Rimu!

Derbi 21. kola Serije A donio je sve ono zbog čega volimo italijanski fudbal - čak sedam golova, crveni karton, penal, i to promašen, te na kraju veliki preokret i pobjedu "stare dame".

ROMA - JUVENTUS 3:4 (1:1)

Imala je Roma velika dva gola prednosti, činilo se da će trijumfovati protiv velikog rivala, ali je za samo sedam minuta primila tri pogotka i gosti su u Torino odnijeli kompletan plijen.

Roma je bila dominantna u uvodnih desetak minuta i zasluženo povela. Sjajno je korner sa lijeve strane izveo Žordan Veretu, a Tami Abraham usamljen sa peterca glavom loptu pospremio u mrežu gostiju.

Ipak, vrlo brzo "stara dama" vratila se u igru. Odbrana Rome potpuno je zaboravila na Paula Dibalu, a Argentinac ovakve poklone uvijek koristi - sjajno je naciljao i pogodio za 1:1.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a samo što se ušlo u nastavak, Henrik Mkitarijan pogodio je uz pomoć odbrane Juventusa i vratio prednost na stranu "vučice".

Kada je Lorenco Pelegrini u 53. minutu postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca i povisio na 3:1, činilo se da će kapiten Rome biti junak susreta. Ipak, na kraju je postao tragičar.

U razmaku od 70. do 77. minuta čak tri puta se zatresla mreža Rominog golmana Ruija Patrisija. Redom su pogađali Manuel Lokateli, Dejan Kuluševski i Matija De Šiljo i "bjankoneri" su stigli do nestvarnog preokreta.

Izvor: EPA/RICCARDO ANTIMIANI/ANSA

Nakon što su ostali bez ičeka, izabranici Žozea Murinja dobili su priliku u 83. minutu da se vrate u meč. Matajs de Liht skrivio je penal, zaradio isključene, ali Pelegrini je izuzetno loše šutirao sa "kreča" i Vojček Šćesni izrastao je u heroja, u duelu sa svojim nekadašnjim klubom.

Ovim porazom, već devetim u 21 utakmici, Roma se definitivno oprostila od borbe za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, dok Juventus, uprkos velikim problemima, seriju bez poraza u prvenstvu produžio je na sedam utakmica, te je i dalje u igri za najviši plasman.