Desetkovani Napoli iščupao bod protiv Juventusa u Torinu: Vatren derbi, ali na kraju bez pobjednika

Poveli su Napolitanci, ali su fudbaleri "stare dame" uspjeli da izbjegnu remi.

Dris Mertens, Juventus - Napoli Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

U izuzetno visokom ritmu odigran je drugi večerašnji derbi 20. kola Serije A.

Juventus i Napoli priredili su pravi spektakl navijačima u Torinu, viđeno je mnogo uzbuđenja i prilika, a na kraju po gol na obje strane, za remi 1:1.

Bez desetorice fudbalera (povrede, problemi sa koronom, suspenzije, te trojca koji će nastupiti na afričkom Kupu nacija - Kulibali, Unas, Angisa) i trenera Lučana Spaletija, gosti su bolje otvorili susret.

Juventus je prvobitno promašio nekoliko veoma dobrih prilika, a kazna je stigla sredinom prvog poluvremena. Najbolji strijelac u istoriji Napolija Dris Mertens lijepo je naciljao iskosa s desne strane, a lopta je završila iza leđa Vojčeka Šćesnog.

Jurnuli su domaći po izjednačenje, stvarali prilike, ali promjene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Samo devet minuta u nastavku bilo je potrebno domaćim fudbalerima da stignu zaostatak. Federiko Kjeza našao se na pravom mjestu i izjednačio.

Osim golova, Mertens s jedne i Kjeza s druge strane bili su najzapaženiji, imali još nekoliko prilika da zatresu protivničku mrežu, ali na kraju je ostalo 1:1. Na osnovu svega viđenog, vjerovatno je to i najrealniji ishod meča na "Alijanc stadionu".

U "okrnjenoj" 20. rundi Serije A najviše je profitirao Milan, koji je pobjedom nad Romom (3:1) stigao na bod zaostatka za vodećim Interom, istina uz utakmicu više. Napoli ostaje na trećem mjestu, Juventus je peti.