Jakupović "rudarima" donio finale "Medulin kupa": Bez primljenog gola u Hrvatskoj - sa Radnikom za trofej u Istri!

Dva premijerligaša igraće u finalu ovogodišnjeg turnira u Medulinu.

rudar prijedor - sloboda tuzla 1:0 prijateljska utakmica u medulinu Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor i Radnik boriće se za trofej na ovogodišnjem "Medulin kupu".

Da se Prijedorčani nađu u finalu turnira u Istri pobrinuo se Demir Jakupović, koji je postigao jedini gol u duelu sa Slobodom iz Tuzle.

"Rudari" su do slavlja stigli u 39. minutu, rezultat se u nastavku nije mijenjao, pa je jedan pogodak odlučio pobjednika, ali i putnika u finale.

Prijedorski "zeleno-crnii" tako su i na drugom meču na turniru u Istri uspjeli da sačuvaju svoju mrežu. Podsjetimo, u prvom duelu takođe sa minimalnih 1:0 porazili su Karlovac, a strijelac je tada bio kapiten Nemanja Pekija.

Takođe, prije starta "Medulin kupa 2022" odigrali su u Poreču i prijateljski meč sa Koperom, a mreža im je i u tom susretu ostala netaknuta. Bilo je 2:0.