Mesi nije dao gol, ali Ronaldo jeste: Nervirao se, promašivao, ali konačno i pogodio!

Portugalac ponovo pogađa!

ronaldo strijelac za junajted protiv brajtona  Izvor: Profimedia

U večeri u kojoj Lionel Mesi nije iskoristio penal protiv Real Madrida, Kristijano Ronaldo je bio precizniji!

U pobjedi svog Mančester junajteda protiv Brajtona (2:0), on je dao prvi gol na meču i u 51. minutu snažnim udarcem sa 16 metara najavio pobjedu "crvenih đavola".

Trijumf ekipe Ralfa Rangnika "ovjerio" je Ronaldov zemljak Bruno Fernandes, golom u 97. minutu.

Portugalac je tako prekinuo seriju od čak šest mečeva bez postignutog gola, a tri minuta poslije njegovog pogotka navijači Junajteda dobili su još jedan razlog za zadovoljstvo, jer je defanzivac Brajtona dobio crveni karton zbog faula na Antoniju Elangi.

Zanimljivo je da su i Bruno Fernandes i Ronaldo propustili velike šanse da postave 2:0 prije finiša, poslije čega su vidjeli kako Jakub Moder sa ćoška šesnaesterca pogađa prečku Junajtedovog gola. Iako tada ne bi mogao ništa da je lopta letjela u gol, golman Junajteda ipak je bio igrač utakmice i imao je veoma dobar nastup.

Junajted je ovom pobjedom prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede. Tokom te neprijatne serije eliminisan je iz FA Kupa u utakmici protiv Mildsbroa kod kuće, a onda je remizirao protiv Branlija i Sautemptona.

Sljedeće nedjelje "crvene đavole" očekuje početak evropskog dvomeča protiv Atletiko Madrida, ali će prije toga u nedjelju igrati protiv Lidsa u gostima.