"Pistolero" iz Fiorentine nastavio da rešeta! Nasljednik Dušana Vlahovića u 10 dana dva puta rušio Atalantu!

Poslije pobjede u Kopa Italiji, Fiorentina ponovo savladala ekipu iz Bergama, koja je ostala bez isključenog trenera Đan Pjera Gasperinija.

Fiorentina - Atalanta, Serija A, 26. kolo Izvor: EPA/Claudio Giovannini

Poljak Krištof Pjontek i Nikola Milenković srušili su Atalantu u Bergamu (2:3) i odveli Fiorentinu prije 10 dana u polufinale Kopa Italije, da bi u prvenstvenom duelu u okviru 26. kola, popularni "Pistolero" bio jedini junak firentinskog kluba!

FIORENTINA - ATALANTA 1:0 (0:0)

Poslije prilično nezanimljivog prvog poluvremena na stadionu "Artemio Franki", gdje je viđeno samo nekoliko šansi na obje strane, u nastavku je prštalo, a epilog je bio nastavak crne serije Atalante, koja nije slavila ni u petom uzastopnom meču u Seriji A.

S druge strane, Fiorentina se potpuno vratila u trku za plasman u Ligu šampiona.

Odluka na utakmici u Firenci, pala je 56. minutu kada su "ljubičasti" stigli do prednosti novim pogotkom Krištofa Pjonteka - poljski "Pistolero", koji je došao u Firencu kao zamjena za Dušana Vlahovića, dva puta je pogađao mrežu Atalante u kup utakmici, potom je bio precizan protiv Specije, a sad je dobro reagovao na asistenciju Nikolasa Gonzalesa i prevario golmana Huana Musa - 1:0.

Atalanta je uzvratila nekoliko minuta kasnije kada je Ruslan Malinovski majstorski pogodio mrežu domaćina udarcem sa distance, međutim, pogodak je poništen na intervenciju iz VAR sobe zbog ofsajd pozicije, što se nikako nije dopalo treneru gostiju Đam Pjeru Gasperiniju, koji je zbog burnih protesta dobio crveni karton.

Milenković je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton, pa je u posljednjih 20-ak minuta zamijenjen Argentincem Lukasom Martinezom Kvartom, ali ne zbog loše igre već zbog opasnosti da ne zaradi isključenje. U finišu meča, priliku je dobio i drugi Srbin iz Fiorentine Aleksa Terzić, koji je odigrao posljednjih 15-ak minuta.

Izvor: EPA/Claudio Giovannini