Korneri kobni za Slobodu: Veliki korak Sarajeva ka polufinalu Kupa, sjajan uvod bordo tima u vječiti derbi!

Branilac trofeja je poslije koševskih 90 minuta mnogo bliže polufinalu kup-takmičenja.

sarajevo sloboda kup bih  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Ekipa Sarajeva, branilac trofeja u Kupu BiH, trijumfovao je rezultatom 2:0 nad tuzlanskom Slobodom u prvoj četvrtfinalnoj utakmici koja se igrala na Koševu:

SARAJEVO – SLOBODA 2:0 (1:0)
/Čataković 4, Ahmetović 47/

Revanš utakmica igra se 16. marta na Tušnju, gdje je Borac ranije tokom dana stigao do pobjede nad Tuzla sitijem.

U ranoj fazi meča, već u četvrtom minutu, mrežu Tuzlaka je pogodio Hamza Čataković.

Selmir Pidro je izveo korner sa lijeve strane, a lopta je poslije gužve stigla do Čatakovića, koji je ove zime pojačao bordo tabor, nakon što je prethodno nosio dres CSKA iz Sofije.

U finišu prvog poluvremena, zbog prigovora prema glavnom arbitru Frani Jeliću, isključen je trener crveno-crnih Mladen Žižović.

Kako su počeli prvo, fudbaleri Sarajeva startovali su i u drugom poluvremenu – pogotkom u ranoj fazi.

Ponovo je za Tuzlake bio koban jedan prekid, ponovo je to bilo sa lijeve strane.

Opet je Pidro izveo udarac iz ugla, Amer Dupovac šutirao glavom, golman Slobode Semir Bukvić na gol-liniji odbranio taj udarac, ali je bio nemoćan kad se ispred njega našao Mersudin Ahmetović.

Ovim trijumfom, bordo tim je napravio odličnu uvertiru u vječiti derbi protiv Željezničara, koji se igra u subotu od 17 časova na Grbavici.

Sa druge strane, Sloboda će narednog rivala, u okviru 21. kola m:tel Premijer lige BiH, imati u Posušju, u nedjelju na stadionu "Mokri dolac".

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Đokanović, Ahmetović, Ramić, Varešanović, Mujakić, Dupovac, Čataković, Suljić.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Hadžić, Beganović, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kapetanović, Karišik, Mehmedović.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!