Holand se vratio na teren poslije dva mjeseca u "minimalcu" Borusije, preokret iz "dvojke u keca" Ajntrahta!

Poslije skoro dva mjeseca pauze zbog povrede, norveški golgeter Erling Holand se vratio u ekipu Borusije iz Dortmunda!

Dortmund - Arminija, Bundesliga, 26. kolo Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Norvežanin se oporavio od povrede i ponovo je na terenu!

Meč protiv Arminije na "Vestfalenu" Holand je počeo sa klupe za rezervne igrače, a dobio je priliku u posljednjih pola sata da pomogne "milionerima", koji su se u nedjelju dosta mučili protiv ekipe iz Bilefelda, ali su uspjeli da osvoje sva tri boda.

BORUSIJA DORTMUND - ARMINIJA BILEFELD 1:0 (1:0)

Izabranici Marka Rosea su do prednosti stigli u 21. minutu nakon sjajne akcije u tri poteza koju je na asistenciju Torgena Azara okončao Marius Volf pogodivši mrežu sa desetak metara - 1:0.

Norveški centarfor je u igru ušao u 63. minutu umjesto Donjela Malena, a s obzirom da nije igrao u posljednjih sedam utakmica, tačnije od 22. januara i meča protiv Hofenhajma, još nije u onoj golgeterskoj formi koja ga je krasila prije povrede kada je postigao 16 pogodaka.

I bez njegove pomoći, Borusija je uspjela da smanji zaostatak za vodećim Bajernom, koji sada ima prednost od sedam bodova, ali i utakmicu više.

Ekipa Ajntrahta, za koju je 80 minuta odigrao reprezentativac Srbije Filip Kostić, zabilježila je pobjedu protiv Bohuma poslije preokreta iz "dvojke u keca" (2:1).

Gosti su na poluvremenu imali prednost od jednog gola koji je postigao Sebastijan Polter, da bi u uvodnim minutima drugog dijela autogolom internacionalca iz Srbije Erhana Mašovića i Japanca Daičija Kamade, tim iz Frakfurta stigao do vrijedne pobjede pred revanš meč Lige Evrope protiv Betisa u četvrtak.

U prvoj utakmici u Sevilji, njemački tim je stigao do trijumfa rezultatom 1:2, a prvi gol je majstorski postigao Kostić, pa će na svom stadionu imati veliku priliku da se plasira u četvrtfinale.