Radnik prepustio "fenjer" Rudaru! Velika pobjeda Bijeljinaca nad Slobodom, Leotaru bod protiv Sarajeva

Osim krajiškog derbija, od 15.00 časova odigrana su još dva meča 24. kola m:tel Premijer lige BiH.

premijer liga bih radnik sloboda leotar sarajevo  Izvor: MONDO/Igor Stanišić

Bijeljinski Radnik predao je premijerligaški "fenjer" Rudar Prijedoru!

Tim Velibora Đurića je na Gradskom stadionu trijumfovao nad Slobodom rezultatom 2:0 i posljednju poziciju prepustio "rudarima", koji su u isto vrijeme u posljednjim trenucima ispustili pobjedu nad Borcem:

RADNIK – SLOBODA 2:0 (2:0)

Tim Velibora Đurića poveo je u 21. minutu, kada je mrežu crveno-crnih zatresao Ante Živković, koji u timu semberskog premijerligaša nastupa kao pozajmljeni igrač Banjalučana.

Bio je to drugi pogodak hrvatskog internacionalca u dresu Radnika u ovoj polusezoni, a na listi strijelaca mu se, u pretposljednjem minutu prvog poluvremena, pridružio Đorđe Pantelić, čime je veliki trijumf praktično bio ovjeren.

U isto vrijeme, Leotar i Sarajevo su remizirali na "Policama" rezultatom 1:1, a oba gola su, takođe, postignuta u prvom dijelu.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Poveli su Trebinjci pogotkom nekadašnjeg člana Borca Nikole Dujakovića u devetom minutu, da bi sedam minuta kasnije Hamza Čataković postavio, ispostavilo se konačnih, 1:1.

Do kraja dana, snage u derbiju kola još odmjeravaju Zrinjski i Tuzla siti, a kolo će biti zaključeno u nedjelju, kada će Posušje ugostiti Željezničar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!