Skandal - Od prvog minuta je sudio za Liverpul! Podigla se bura zbog jednog detalja, predsjednik Viljareala pobjesnio!

Predsjednik Viljareala Fernando Roig žestoko je napao prvog sudiju meča sa Liverpulom Danija Makelija.

predsjednik viljareala bijesan na sudiju  Izvor: Arena sport/screenshot/Profimedia

Fudbaleri Viljareala počeli su silovito, ali su ih onda moćni Liverpul i greške golmana Heronima Ruljija izbacili iz Lige šampiona!  Sanjao je gradić od 50.000 ljudi trofej Lige šampiona nakon što su osvojili Ligu Evrope prošle sezone, a za svoj poraz sada krive i sudiju!

Deni Makeli je u 38. minutu meča samo odmahnuo glavom kada je Đovani Lo Selso pao u šesnaestercu "redsa" nakon što mu je Alison uletio u noge! A sada se tim povodom oglasio predsjednik Viljareala Fernando Roig.

Priznao je tvorac moćnog tima "žute podmornice" da je Liverpul bio bolji, ali baš zbog toga Makeli nije morao da im pomaže!

"To je bilo skandalozno! Sudija je od prvog minuta bio podmukao i sudio je u njihovu korist", rekao je Roig.

U trenutku sudara bilo je 1:0 i kasnije je Viljareal uspio da povisi svoje vođstvo na 2:0, ali je govor Jirgena Klopa na poluvremenu sve promenio. Na kraju je Liverpul stigao u finale Lige šampiona, a Roig nije želeo da bude neiskren. Priznao je stanje na terenu.

"Liverpul je sjajan tim protiv kog smo u prvoj utakmici mogli da izgubimo sa više golova razlike, ne želim da nam ovo bude izgovor. Ali današnje suđenje nije bilo na nivou. Njegove odluke uticale su na rezultat", smatra Roig.

Evo i snimka sporne situacije. Šta vi mislite?