Srbija ispala sa Evropskog prvenstva: Poraz i za kraj - ništa ni od Mundijala!

Autor Haris Krhalić

Kraj učešća reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu!

Reprezentacija Srbije do 19 godina ispala sa Evropskog prvenstva Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije u uzrastu do 19 godina izgubila je od Austrije 2:3 u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Slovačkoj. Poslije remija protiv Izraela (2:2) i glatkog poraza protiv Engleske (0:4), još jedan neuspjeh označio je kraj učešća "orlića" na kontinentalnoj smotri.

Napadač Milana Marko Lazetić ponovo je bio strijelac za Srbiju, ali njegov pogodak u 44. minutu za 1:1 bio je dovoljan samo da zadrži neriješen rezultat do 56. minuta. Srbija je tada opet primila gol (za 1:2), deset minuta kasnije postalo je jasno ko će pobijediti, kada je Lukas Valner donio Austriji 3:1.

Za kraj, reprezentaciju Srbije je sa Evropskog prvenstva "ispisao" napadač TSC-a Petar Ratkov, golom za konačnih 2:3 i za kraj učešća na turniru. Iz Grupe "B" u sljedeću rundu će perfektna Engleska, nakon sve tri pobjede, i drugoplasirani Izrael. Austrija je pobjedom osvojila prve bodove u Slovačkoj i popravila utisak na kraju.

Pored toga što su završili učešće na EP, "orlići" su ovim porazom ostali bez šanse se da se bore za plasman na Svetskom prvenstvu.