Zvezda saznala protivnika u napadu na Ligu šampiona! Kakav preokret u revanšu - crveno-bijele čeka dalek put!

Autor Haris Krhalić

Crveno-bijeli će u kvalifikacijama za Ligu šampiona igrati sa jermenskim Pjunikom.

Crvena zvezda saznala protivnika u kvalifikacijama Lige šampiona Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda igraće protiv Pjunika u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Protivnika su saznali poslije revanša gdje je u Luksemburgu jermenski tim pobijedio i prošao dalje - 1:4 (1:1). Prvi duel igra se u Beogradu 2. ili 3. avgusta, revanš je na programu 9. avgusta u Jerevanu.

Domaćin je poveo preko Hasana u 21. minutu, ali je Žuninjo tri minuta kasnije izjednačio na asistenciju srpskog igrača Uroša Nenadovića. U 54. minutu je jermenski tim poveo pogotkom našeg napadača Luke Juričića, Otubanjo je u 76. minutu uvećao prednost, da bi Juričić u 85. i definitivno "potvrdio" dvomeč sa crveno-bijelima.

Podsjetimo, u prvom duelu ovih timova Dindelanž je slavio minimalnim rezultatom (1:0) i u revanšu je prvi poveo, ali nije izdržao. Jermenski tim je na startu kvalifikacija pobijedio je rumunski Kluž u revanšu sa 3:2 i sada će ponovo doći u region.

Ovo je trenutno najvažniji dvomeč za srpski tim pošto pobjedom sigurno obezbjeđuje učešće u grupnoj fazi Lige Evrope. Naravno, jasno je da je prvi cilj elitno takmičenje, ali će "sigurnost" ovog tipa svakako biti važna za ekipu. A, žrijeb za plej-of elitnog takmičenja zakazan je za 2. avgust.

Doduše, treba dodati i da predstavnik Luksemburga ide u plej-of za ulazak u Ligu Evrope, a u slučaju poraza igraće u Ligi konferencija. Dakle, imaju zagarantovano mjesto u jednom evropskom takmičenju.