Tri puta pogodili prečku, promašili penal, a onda je ušao on – "Supermersudin" ponovo heroj Sarajeva!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Iskusnom napadaču trebalo šest minuta da riješi meč na Koševu.

Premijer liga BIH Sarajevo - Posušje 1-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nevjerovatan meč na Koševu odigrali su Sarajevo i Posušje, nakon kojeg je bordo tim jedina ekipa u m:tel Premijer ligi BIH sa maksimalnim učinkom.

Sarajevo je u meču četvrtog kola savladalo Posušje rezultatom 1:0 nakon prave drame i nevjerovatne serije promašaja.

Tri puta Sarajlije pogađali su prečku, promašili su i jedanaesterac, a onda je Feđa Dudić ubacio „džokera“ sa klupe.

Samo šest minuta nakon što je ušao Mersudin Ahmetović je ispratio ubacivanje Muse, izborio se na petercu sa nekoliko igrača Posušja za loptu, a onda ju rutinski špicom poslao u mrežu Hukića za pobjedonosni gol.

Do tog trenutka izgledalo je da golman Posušja neće nikad kapitulirati, jer su Sarajlije promašivali nemoguće, a Hukić je i sam fantastično branio pa je skinuo i jedanaesterac Suljiću u 31. minutu.

Upravo je kapiten Suljić prvi od trojice fudbalera Sarajeva koji su pogađali prečku, učinio je to u prvom poluvremenu, a u drugom su to učinili i Tomašević u 56. te Varešanović u 70. minutu.

Nakon te prečke Varešanovića lopta se čak odbila do Suljića, ali je Hukić nogom skinuo njegov pokušaj, a dvije minute kasnije odbranio je i pokušaj Huseionovića glavom.

Sarajevo se tako trećom pobjedom u nizu oprostilo od svojih navijača, odnosno stadiona Koševo, na kojem će uskoro početi radovi na rekonstrukciji terena.