Oporavio se najbolji igrač Makabija! Problem za Zvezdu, njega nisu mogli da zaustave u Izraelu...

Autor Haris Krhalić

Najbolji fudbaler izraelskog šampiona Makabija oporavio se za revanš protiv Crvene zvezde.

Frandtzi Pjero spreman za utakmicu sa Zvezdom Izvor: YouTube/.Maccabi Haifa FC/Screenshot

Makabi je savladao Crvenu zvezdu u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, a niko nije namučio srpskog prvaka kao što je to bio Frandtzi Pjero, dvostruki strijelac na ovom susretu (3:2).

Korpulentni napadač sa Haitija pravio je ogromne probleme odbrani Zvezde, posebno Nemanji Milunoviću, ali se sredinom drugog poluvremena povrijedio i bio je neizvjestan za revanš. Mučila ga je zadnja loža, međutim odlaganje utakmice izraelskog prvenstva za vikend svakako je pomoglo da se što prije oporavi i biće spreman za utorak u Beograd.

Posljednji testovi utvrdili su da nije "pokidao" zadnju ložu i da će trener Barak Beher imati najjači tim na raspolaganju na rasprodatom stadionu "Rajko Mitić", pošto su zeleno svjetlo dobili i Dolev Haziza i Ben Sahar.

Pjero će sasvim sigurno početi u napadu, iako je i njegova konkurencija Rukavicja ostavio dobar utisak u nastavku utakmice, a vidjećemo da li će štoperi Crvene zvezde ovoga puta pronaći rješenje za snažnog napadača, inače plaćenog 1,5 miliona evra francuskom drugoligašu Genganu.

Pjero je ove sezone odigrao pet mečeva za Makabi iz Haife i postigao je pet golova.