Napoli uvjerljivo protiv Monce: Fiorentina i Empoli odigrali bez golova

Autor Haris Krhalić

Napoli slavio protiv Monce, Fiorentina i Empoli odigrali 0:0.

Napoli Monca Fiorentina Empoli Serija A Izvor: Profimedia

Fudbaleri Napolija su u okviru drugog kola Serija A savladali Moncu rezultatom 4:0. Napoli nakon dva kola ima osvojenih šest bodova dok Monca i dalje nije osvojila bodove.

Napoli – Monca 4:0 (2:0)
/Kvarackelija 35, 62, Osimen 45+2, Jae-Kim 90+4/

Prvi je na utakmici zaprijetio Napoli preko Osimena koji je nakon kornera pucao glavom, ali je odbranio to golman Monce.

U 35. minutu Kvarackelija je fenomenalnim golom načeo mrežu gostiju. Do kraja prvog poluvremena Napoli je uspio postići još jedan pogodak.

U drugom minutu sudijske nadoknade Victor Osimen je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Andre Zambo Anguisa te je pogodio za 2:0.

Večaras raspoloženi Kvarackelija postigao je svoj drugi pogodak u 62. minutu nakon lijepe solo akcije.

U 68. minutu Monca uspjeva postigo pogodak. Pogodio je Petanja, ali je glavni arbitar na ovom meču uz pomoć VAR-a poništio ovaj pogodak zbog faula.

Konačni 4:0 postavio Kim Min-Je u 94. minutu.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu Fiorentina je u meču, koji je obilježila povreda glavnog sudije, odigrala miroljubivih 0:0 protiv Empolija.

"Viola" je imala igrača više od 67. minuta kada je isključen Luperto, ali nisu uspjeli iskoristiti to. Reprezentativac Srbije Luka Jović igrao je do 87. minuta kada ga je zamijenio Kabral.

Inače, sudija je današnju utakmicu produžio 10 minuta u kojima je Fiorentina zaprijetila nekoliko puta, ali promjene rezultata nije bilo.