Senzacija u Zagrebu - Dinamo pobijedio Čelsi! Šok u Ligi šampiona, velikan pao, Maksimir se zatresao!

Dinamo je u Zagrebu napravio veliki uspjeh i pobijedio Čelsi na startu Lige šampiona - 1:0!

Dinamo-Zagreb-pobedio-Celsi-u-Ligi-sampiona Izvor: Profimedia

Šok na startu Lige šampiona. Dinamo je u Zagrebu srušio Čelsi u prvom kolu elitnog takmičenja (1:0). Mislav Oršić u 13. minutu dao je gol zbog kog je "Maksimir" eksplodirao. Ko bi rekao da će to biti i gol za pobjedu i veliko iznenađenje u elitnom takmičenju. Nevjerovatan podvig hrvatskog kluba - šesti u grupnoj fazi u istoriji!

Tim Tomasa Tuhela je u velikim problemima, vidi se to i po igri. Nije im pomogao ni dolazak Pjera-Emerika Obamejanga iz Barselone. On je zatresao mrežu u 50. minutu, taj pogodak poništen je opravdano zbog ofsajda u kom je bio Ben Čilvel koji mu je asistirao. Neposredno poslije toga je Kepa Arizabalaga zaustavio sjajan šut Stefana Ristovskog, odbio je loptu dovoljno da se ona od stative odbije van okvira gola. Mogao je u 86. minutu Ris Džejms da izjednači, pogodio je prečku.

Rumunski sudija Kovač produžio je je meč za čak osam minuta. Iznerviralo je to sve u glavnom gradu Hrvatske, ali je sudija procijenio da zbog velikog broja prekida, izmjena i ulaska ljekarske ekipe posle Kukureljinog gaženja protivnika treba da produži meč još više. Ipak, ni ogromna nadoknada vremena nije pomogla gostima. Napadali su, tražili su gol za bod, nisu uspjeli da nađu put do mreže. U centru pažnje bio je Hakim Ziješ koji je užasno izveo dva slobodna udarca koja su mogla da budu šanse za gol.

Mislav Oršić gol protiv Čelsija
Izvor: YouTube/Arena sport

Ovakav rezultat daje nadu Zagrepčanima u grupi E. Prvi su na tabeli, a u grupi su još Salcburg i Milan, dva kluba koja nisu nepobjediva, posebno poslije ovakvog rezultata protiv premijerligaša.