Barsa se ispromašivala u Minhenu, pa kažnjena od Bajerna: Leva nije znao protiv "svojih"

Derbi dana pripao Bavarcima, koji su čekali svoju priliku protiv Barselone, a onda kaznili goste za promašaje.

Bajern Minhen - Barselona Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Barselone sa 2:0, u meču drugog kola Grupe C Lige šampiona.

Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji rival, a najbolje prilike imao je poljski napadač Robert Levandovski u 18. i 21. minutu. Njegov udarac iz 18. minuta otišao je tik preko gola, dok je tri minuta kasnije šut glavom Levandovskog odbranio Manuel Nojer.

Njemački tim je zapretio u 30. minutu, ali promjene rezultata nije bilo poslije šuta sa ivice šesnaesterca Marsela Zabicera.

Bajernu je bilo dovoljno pet minuta u drugom poluvremenu da dođe do vođstva. Centaršut iz kornera je uputio Jozua Kimih, a najviši u skoku bio je Lukas Ernandes.

Drugi gol na meču viđen je u 54. minutu. Džamal Musijala je dodao loptu do Leroja Sanea, koji zatim sam dolazi do gola i loptu šalje pored golmana Barselone Marka-Andrea ter Štegena.

Ovo je bio prvi meč za Levandovskog protiv Bajerna, otkako je u ljetnom prelaznom roku poslije osam godina napustio bavarski tim.

Ranije danas u ovoj grupi Inter je na gostovanju pobijedio Viktoriju Plzenj sa 2:0, a briljirao je Edin Džeko, koji je upisao gol i asistenciju.

Bajern vodi u Grupi C sa šest bodova, druga je Barselona sa tri, koliko ima i treći Inter, dok je Viktorija bez bodova.

Bavarski tim u sljedećem kolu dočekuje Viktoriju Plzenj, a Inter u Milanu dočekuje Barselonu.

U ostalim večerašnjim mečevima Liverpul je teškom mukom u finišu meča stigao do pobjede protiv Ajaksa 2:0, dok su iznenađenje večeri priredili fudbaleri Briža. Oni su kao gosti deklasirali Porto 4:0.

Uspješan u gostima bio je i Ajntraht protiv Olimpika iz Marseja (1:0), dok je Bajer Leverkuzen pred svojim navijačima porazio Atletiko Madrid 2:0.