Krupa se učvrstila na prvom mjestu - cijeli plijen ostao u kanjonu Vrbasa, Laktaši "kratkih rukava"!

U derbiju kola Krupa je uspjela da stigne do veoma važne pobjede.

krupa pobijedila laktaše  Izvor: Promo/FK Krupa

Derbi desetog kola m:tel Prve lige Republike Srpske i okršaj dva najefikasnija tima u dosadašnjem toku sezone pripao je Krupi, koja se učvrstila na liderskoj poziciji prvoligaškog karavana:

KRUPA – LAKTAŠI 3:1 (1:0)
/Mrzić 4, 90+2, Krneta 84 – Škorić 51/

Sjajnu seriju pogodaka koja traje od starta sezone nastavio je u ovom duelu Srđan Mrzić, postavši prvi fudbaler u prvoligaškom društvu sa dvocifrenim brojem pogodaka.

Napadač Krupe doveo je svoj tim u vođstvo u četvrtom minutu, a potom u drugom minutu nadoknade nastavka ovjerio trijumf nad povratnikom u m:tel Prvu ligu RS.

U međuvremenu, kapiten Miloš Perović u 48. minutu nije materijalizovao jedanaesterac, nakon čega je uslijedila kazna u vidu pogotka Ognjena Škorića, jednog od dva najbolja strijelca Laktašana.

Ipak, šest minuta prije kraja, Krupa je vratila prednost osmim ovosezonskim pogotkom Ognjena Krnete, prije nego što je uslijedio već spomenuti finiš.

U još jednom derbiju ove runde, Slavija je u Istočnom Sarajevu došla do pobjede nad Rudar Prijedorom (3:2) i tako se vratila na pobjednički kolosijek nakon što je u prethodne dvije runde osvojila samo jedan bod.

Zvijezda 09 je "petardom" ispratila Drinu prema Zvorniku (5:1), dok je Alfa Modriča ovog popodneva prekinula jedan negativan niz.

Iako ni u devetom uzastopnom meču nisu uspjeli da poentiraju, Modričani mogu da budu zadovoljni činjenicom da su prekinuli niz poraza, koji je trajao od 13. Avgusta i duela sa Slobodom u Novom Gradu.

M:TEL PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 10. kolo

Slavija – Rudar Prijedor 3:2 (2:0)
/Mandić 2, Kaljić 36, Arbinja 47 – Da Silva 78, Marić 90/

Sloboda (MG) – Željezničar Sport tim 0:1 (0:0)

Standings provided by SofaScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!