Konačno slavlje u Modriči - prekid crne serije od 930 minuta bez postignutog gola, a onda ubjedljiv trijumf!

Favoriti sigurni u 12. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske, Krupa deklasirala Sutjesku i zadržala ubjedljivu prednost na čelu tabele.

Fudbaleri Alfa Modriče postigli gol poslije 930 minuta Izvor: Facebook/Dejan Limić/privatna arhiva

Konačno, poslije punih 930 minuta, fudbaleri Alfa Modriče pronašli su put do protivničke mreže!

Čak 15 i po sati bilo je potrebno igračima nekadašnjeg šampiona BIH da stignu do gola, a promjena trenera i dolazak Bojana Magazina čini se da počinju da daju rezultate. Zaigrali su Modričani nešto bolje u prethodnih par mečeva, ali nisu uspijevali da savladaju svoje rivale.

Sada su sve nadoknadili u duelu sa Ljubićem, kojeg su na stadionu "Dr Milan Jelić" porazili ubjedljivo 3:0.

Raspoloženi su ponovo bili fudbaleri Krupe, koji su u derbiju kola deklasirali Sutjesku 5:1.

Do trijumfa na domaćem terenu stigla je i Sloboda iz Novog Grada protiv zvorničke Drine, dok je zanimljiv meč viđen u Ugljeviku, gdje su Zvijezda 09 i Rudar Prijedor podijeili bodove odigravši 2:2.

I Slavija je nastavila sa dobrim izdanjima. Savladali su "sokolovi" mrkonjićku Slobodu 5:0, a pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da je Nikola Bjeloš uspio da realizuje jedanaesterac sredinom drugog poluvremena, ali se kasnije iskupio golom iz igre.