Hit snimak iz Rusije - igra se fudbal, oni "opleli" kolo: Vrte se u krug dok čekaju korner i senzacija su na internetu!

Fantastična ideja ruskih fudbalera nije donijela rezultat ovog prilikom jer je Ural pročitao akciju Himkija.

Ruski fudbaleri igraju kolo tokom izviđenja kornera Izvor: Twitter/Vostok1981/printscreen

Svakakve neobične situacije moguće su na terenu u današnjem fudbalu, a jedan snimak koji govori u prilog tome stiže iz Rusije. Na utakmici Urala i Himkija koji je odigran u petak uveče domaći tim stigao je do pobjede (2:1), a gosti su izveli potez zbog kojeg su danas hit na internetu.

Petorica igrača Himkija odigrali su kolo ili možda bolje rečeno "ringe ringe raja" u kaznenom prostoru domaćeg tima, dok su čekali da njihov saigrač izvede korner. Bio je to dio taktike koji je trebalo da zbuni defanzivce. Ipak, fudbaleri Urala lako su pročitali koga treba da čuvaju u ovoj akciji, pa pokušaj Himkija nije uspio da smanji zaostatak koji je imao od rane faze meča. Pogledajte kako je to izgledalo:

Domaći tim stigao je do prednosti već u četvrtom minutu golom Alekseja Kaštanova, da bi srpski fudbaler Lazar Ranđelović pogotkom u 63. minutu duplirao prednost. Gosti su tek u drugom minutu nadoknade, preko Ilje Kukarčuka, smanjili zaostatak za Uralom, ali vremena za izjednačenje nije bilo. Možda da su kornere koristili na malo bolji način...

Inače, Ural je tim trijumfom uspio da preskoči Himki i pobjegne iz opasne zone, pa sada sa 10 osvojenih bodova iz 12 utakmica zauzima 12. poziciju u Premijer ligi Rusije. Ekipa Himkija ima dva boda manje i nalazi se na pretposljednjem mjestu takmičenja u kojem igra 16 ekipa.