Igman - Borac 15. kolo Premijer lige BiH UŽIVO MONDO portal

Borac remizirao sa Igmanom 0:0, iako je u samom finišu imao dvije odlične prilike da osvoji cijeli plijen.

Igman - Borac 15. kolo Premijer lige BiH UŽIVO MONDO portal Izvor: FK Borac

Banjalučki Borac počeo je seriju gostovanja kojima će okončati polusezonu u M:tel Premijer ligi BIH,a na prvom od ukupno četiri meča na stran crveno-plavi su osvojili bod.

Ekipa Vinka Marinovića remizirala je 0:0 sa Igmanom u Doboju kod Kaknja, gdje je Borac uprkos odličnoj prilici domaćina bio bliži pobjedi.

Nikola Ćetković u finišu prvog poluvremena odbranio je šut Bešagića i tako sačuvao svoju mrežu, ali Borac nije uspio da na drugoj strani postigne pogodak vrijedan tri gola.

I jedni i drugi uputili su po deset udaraca, od toga Igmanovih pet išlo je u okvir gola, a iako statistika kaže da Borac nije imao šut u okvir gola, crveno-plavi su u finišu meča imali dvije odlične prilike da riješe ovaj meč nakon dominacije i posjeda od 62 odsto.

U 75. minutu Kulašin je odlično utrčao u prostor iza odbrane igmana i našao se ispred Ćemana, kojeg je čak lobovao, ali ne baš najbolje i lopta je otišla pored gola.

Možda još bolju priliku imao je Begić i to u posljednjim sekundama meča! Igrao se 94. minut kada je Lazić jednu dugu loptu uspio da vrati na nekih desetak metara od gola, Begić se našao sam nakon što se okliznuo jedan igrač Igmana, ali je šutirao preko gola i propala je prilika da Borac upiše osmu prvenstvenu pobjedu.

Boran narednog vikenda dočekuje Slobodu na renoviranom Gradskom stadionu u Banjaluci, a nakon toga slijede tri gostovanja - u Sarajevu protiv Željezničara, Leotara u Trebinju, te na zatvaranju polusezone u Mostaru kod aktuelnog šampiona Zrinjskog.

Tok meča Igman - Borac pročitajte na našem portalu klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA, a pred početak susreta podsjetite se šta je u najavi rekao trener Vinko Marinović.

Begić promašio pobjedu!

90+4' - Begić je u posljednjim trenucima promašio šansu za pobjedu! Nakon duge lopte Lazić je vratio povratnu za Begića koji je bio sam na desetak metara, ali je loptu poslao daleko preko gola!

16:19

Varnice na terenu!

90' - Koškanje na terenu nakon što je Gajić odgurnuo Kašića koji je odmah pao na teren. Na kraju se sve završilo žutim kartonom za Gajića.

16:14

LAZIĆ!

87' - Odlična prilika za Borac. Nakon ubacivanja iz slobodnog udarca lopta je odskočila i došla do Lazića na drugoj stativi, ali štoper Borca sa samo dva metra šutira glavom preko gola!

16:11

83' - Nova dupla promjena u Borcu

Van igre izlaze Lukić i Predragović, a na terenu su Mrkaić i Popara.

16:10

82' - Hrelja!

Pokušao je Hrelja udarcem sa desne strane da matira Ćetkovića, ali je ovaj bio dobro postavljen na prvoj stativi.

16:04

76' - Ramić!

Mogao je sada najbolji strijelac m:tel Premijer lige BiH da ugrozi Ćetkovića, ali je Borčev golman uspio da prije stigne do lopte.

16:03

75' - Sjajna prilika za Kulašina!

Odličnu šansu je imao Borac da povede, ali se Kulašin nije najbolje snašao.

Nakon jedne dubinske lopte sa Borčeve polovine, ubacio se Borčev krilni napadač iz drugog plana, izašao ispred golmana Ćemana, lobovao ga, ali poslao loptu pored gola!

15:49

60' - Ponovo Ćetković spasava Borac!

Još jedna odlična prilika za domaće. Hebibović je bio u prodoru, lopta je stigla do Drljevića, koji nije najbolje uspio da zahvati loptu, te je dopustio Ćetkoviću da novom intervencijom otkloni opasnost.

15:45

57' - Marinović vrši dvostruku izmjenu

Dvostruka izmjena u timu Borca. Ninkovića mijenja Zakarić, a Tatara Jurilj.

15:33

46' - Izmjena na startu nastavka

Počelo je drugo poluvrijeme. U timu Igmana izvršena je prva izmjena, Biber je u igri umjesto Bešagića.

15:19

- POLUVRIJEME -

Tvrd meč u Doboju kod Kaknja. Borac je bio nešto konkretniji, imao loptu više u svom posjedu, ali nije ta terenska dominacija donijela prilike. S druge strane Konjičani su se branili, a onda preko Bešagića opasno zaprijetili u finišu prvog poluvremena. Ćetković je odlično intervenisao i sačuvao svoj gol.

Na poluvremenu Igman - Borac 0:0.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

15:17

43' - Igman opasno zaprijetio!

Sjajna akcija Igmana, u kojoj je učestvovala kompletna napadačka linija Konjičana. Hebibnović i Hrelja odigrali su dupli pas, uslijedila je povratna lopta za Bešagića i njegov dobar šut, ali Ćetković je sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

15:12

38' - I dalje bez stopostotne prilike

Ulazimo u finiš prvog poluvremena, ali i dalje mreže miruju. Ne samo to, nego ni Igman ni Borac nisu uspjeli do sada ozbiljno da zaprijete golu rivala.

15:06

33' - Novi karton za domaće

Poslije Durakovića, sada je i Bešagić zaradio žuti karton u timu domaćina.

14:54

21' - Lukić šutira pored gola

Pokušao je Lukić iz daljine da ugrozi gol Ćemana, međutim nije bio precizan. Napadač Borca i dalje je bez postignutog gola ove sezone u m:tel Premijer ligi BiH.

14:52

19' - Konačno prijete i domaći

Bodul je uputio oštar centaršut, ali je Predragović bio na mjestu i izbacio loptu u korner. Nakon ubacivanja iz ugla, nije bilo opasnosti po gol Borca.

14:49

16' - Duraković je "požutio"

Neoprezan start fudbalera Igmana Durakovića, koji je prvi fudbaler sa javnom opomenom danas.

14:46

12' - Gužva u petercu Igmana

Pritisak Borca traje.

Sjajan centaršut Ninkovića u srce šesnaesterca Igmana, stvorila se gužva pred golom domaćih, ali gosti nisu uspjeli da se snađu i šutiraju. Na kraju je neko od Banjalučana igrao rukom, pa je lopta dodijeljena domaćim fudbalerima.

14:40

6' - Nema uzbuđenja

Ofanzivno su meč počeli fudbaleri Borca, ali za sada nema prilika pred golom Igmana. Gosti imaju blagu terensku inicijativu, međutim ne uspijevaju da priđu bliže šesnaestercu rivala.

14:32

1' - Počeo je meč

13:40

Pogledajte formaciju u kojoj nastupa Borac

13:38

I Vinko Marinović odredio je startnu postavu:

BORAC: Ćetković, Begić, Ninković, Gajić, Predragović, Lukić, Andrić, Spremo, Lazić, Kulašin, Tatar. Trener: Vinko Marinović.

Na klupi su: Pavlović, Grgić, Bošnjak, Cvijanović, Mrkaić, Milojević, Popara, Jurilj i Zakarić.

13:35

Poznat je sastav domaćih za današnji duel:

IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Mahmić, Jakupović, Ramić. Trener: Adnan Elezović.

Na klupi su: Vukanović, Kašić, Hebibović, Biber, Ćubara, Alić, Alagić, Dupovac i Blagojević.

13:32

Službena lica

Pravdu na meču između Igmana i Borca dijeliće Dragan Kesić iz Gradiške, a pomagaće mu Damir Lazić (Brčko) i Davor Maksimović (Doboj). Četvrti arbitar je Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora. Jasmin Memišević iz Breze biće delegat, a Tuzlak Midhat Arnautović posmatrač suđenja.

13:27

Dobro došli u MONDO prenos uživo...

UKRATKO

• U prvom ovosezonskom odmjeravanju snaga Borac je minimalno slavio 1:0 protiv Igmana.
  • Banjalučani nastupaju bez povrijeđenih Aleksandra Vojnovića i Nedeljka Pišćevića.
  • Borac je trenutno na trećem, a Igman na desetom mjestu m:tel Premijer lige BiH.