Napadač Borca sa dva gola osigurao pobjedu "zmajića" na startu kvalifikacija za EURO 2023

Mlada U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila kvalifikacije za EURO 2023. godine.

U-17 BiH - Lihtenštaj 2:0 Stefan Marčetić Izvor: FS BiH

"Zmajići" su u ponedjeljak u Trening centru FS BiH u Zenici savladali odgovarajuću selekciju Lihtenštajna rezultatom 2:0 u susretu prvog kola grupe 2 prvog kruga kvalifikacija.

Oba pogotka postigao je mladi napadač banjalučkog Borca Stefan Marčetić!

Najprije je u osmom minutu odlično reagovao glavom poslije centaršuta Filipa Tarabe, da bi osam minuta kasnije, opet pogodio mrežu Silvana Šadlera nakon asistencije Kerima Alajbegovića za konačnih 2:0.

BiH: Faris Mehić, Jusuf Terzić, Dženan Šabić (79. Adrijano Rizvić), Filip Taraba, Nidal Čelik, Bego Kurjaković, Marko Brekalo (61. Aleksa Popović), Emir Dugić (56. Dušan Petrović), Kerim Alajbegović (61. Din Ammar Avdić), Harun Sadžak, Stefan Marčetić (79. Zlatan Zeničanin).

Izvor: FS BiH

Selektor bh. tima Nedim Jusufbegović je istakao da je protivnik bio izrazito defanzivno orijentisan, pa je teško bilo pronaći prostor kroz tu odbranu.

"Ali uspjeli smo da postignemo dva gola. Kontrolisali smo utakmicu, ali smo sigurno mogli bolje iskoristiti naš napadački potencijal. Na tome ćemo još da radimo. Sve u svemu, možemo biti zadovoljni. Nastavljamo dalje hrabro naš put. Imamo još dva kvalitetna protivnika, Ukrajina je vjerovatno favorit grupe. Azerbejdžan takođe nije naivna selekcija i mi ćemo dati sve od sebe da do kraja osvojimo što više bodova", rekao je selektor "zmajića", a prenio zvanični sajt FS BiH.

U drugom susretu grupe Ukrajina je u Doboju kod Kaknja sa 5:2 pobijedila Azerbejdžan.

Drugo kolo je na programu 27. oktobra u 13:30 sati. Bosna i Hercegovina će se u Doboj-Kaknju sastati sa Azerbejdžanom, dok će u Zenici biti odigran meč Ukrajina-Lihtenštajn.