Amar Osim pogodio sa izmjenama: Rezervisti donijeli trijumf Veležu protiv Leotara (VIDEO)

Ne baš sjajna partija Veleža i Leotara, a ni očajan teren stadiona u Gabeli nije bio saveznik fudbalera oba tima.

Velež pobijedio Leotar 1:0 Izvor: Promo/FK Velež Mostar

Izuzetno loš meč u prvih 45 minuta, kojem je doprinio i očajan teren na stadionu u Gabeli, odigrali su Velež i Leotar, ali je u nastavku duela 16. kola m:tel Premijer lige BiH viđena nešto kvalitetnija fudbalska predstava, te jedan gol u mreži gostiju koji je odlučio pobjednika.

Pogodio je Amar Osim sa izmjenama, s obzirom da su vođstvo "rođenim" osigurali igrači koji su meč počeli kao rezerve.

Trenutak odluke viđen je u 65. minutu. Igrači koji su minut ranije ušli na teren kreirali su sjajnu akciju Veleža, koji je stigao do vođstva. Đorđe Pantelić je iskoristio pravovremeno progiravanje Nemanje Anđušića i pogodio za 1:0.

Prethodno je najopasniji napad Velež imao u 58. minutu, kada je lopta prvo pogodila Đoku Milovića, zatim se odbila do Riste Perišića, ali je rezervni golman Leotara nekako uspio da je uhvati.

Par trenutaka kasnije iz daljine je pokušao Georgiev, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Veleža Bogdanovića.

Nedugo nakon vodećeg gola domaćih, priliku da sve riješi imao je asistent kod prvog pogotka Anđušić, međutim njegov šut ovaj put uspio je da odbrani Perišić.

Čuvar mreže Leotara, koji je početkom nastavka zamijenio svog kolegu na golu, dobio je u 86. minutu direktan crveni karton zbog prekršaja van 16 metara nad Pantelićem, pa je igrač Darko Đajić morao da obuče rukavice i golmanski dres u posljednjih nekoliko minuta meča s obzirom da Trebinjci nisu imali trećeg golmana na klupi.

Nepun minut kasnije, Đajić je čak zabilježio i jednu uspješnu intervenciju, ali njegov tim nije imao snage da izbjegne poraz, već deveti ove sezone u domaćem prvenstvu.

Mogao je Miloš Aćimović donijeti bod svom timu u prvom minutu nadoknade, ali je Bogdanović sačuvao Veležovu mrežu.

VELEŽ: Bogdanović, Bajrić, Zeljković, Haskić (90+3. Vehabović), Blagojević, Gosto (46. Ovčina), Hasanović (64. Anđušić), Ikić, Halilović (83. Pršeš), Zajmović (64. Pantelić), Dejanović. Trener: Amar Osim.

LEOTAR: Puletić (55. R. Perišić), Milović, Uzelac, Čubrilo, Aćimović, Đajić, Đuderija (60. Stojković), Cmiljanović, Karić (66. Todorović), Čavić (66. Matković), Georgiev. Trener: Marko Maksimović.