Teraćano i Milenković častili Milan: "Rosoneri" u 92. minutu slavili Blekijevim autogolom!

Teškom mukom Milan slavio protiv Fiorentine i na zimsku pauzu odlazi sa osam bodova zaostatka za vodećim Napolijem.

Rafael Leao Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Milan je bio blizu da na zimsku pauzu ode sa dvocifrenim zaostatkom za vodećim Napolijem, ali je nespretnom intervencijom golmana Fiorentine Pjetra Teraćana, a zatim i Nikole Milenkovića, koji je zatresao sopstvenu mrežu, stigao do slavlja.

Rafaelu Leau pred početak duela sa Fiorentinom uručeno je priznanje za najboljeg igrača Serije A u prošlom mjesecu, a onda je nakon nepuna dva minuta zatresao mrežu gostiju iz Firence.

Ipak, vodeći gol kao da je uspavao "rosonere", što je iskoristio Antonin Barak i pogodio za 1:1 nakon pola sata igre. Očekivalo se tada da aktuelni šampion jurne još jače ka golu rivala, ali ne da nije uspio u tome, nego su "ljubičasti" u nastavku bili mnogo konkretniji.

Tim Stefana Piolija ipak je na kraju stigao do slavlja, prije svega zahvaljujući velikom kiksu gostujuće odbrane.

Činilo se da će obje ekipe morati da se zadovolje podjelom plijena. U 92. minutu Aster Vranks je centrirao s desnes strane, Teraćano je loše procijenio let lopte, koja ga je preletjela, a onda je Milenković nespretno reagovao i pogodio svoju mrežu.

Milan sada pauzu u Seriji A zbog predstojećeg Svjetskog prvenstva u Kataru dočekuje sa 33 boda, osam manje od lidera Napolija. Ipak, možda će večerašnji trijumf dati dodatno snagu milanskom sastavu u borbi za odbranu šampionske titule.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!