Ovo se ne pamti - sudija poništio tri gola Argentini: Kad vidite zašto ovo nije gol zapanjićete se! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Ovo odavno nismo vidjeli, Argentina je dala četiri gola za poluvrijeme, ali je samo jedan priznat!

Tri poništena gola Argentini proti Saudijske Arabije Izvor: Arena Sport/Screenshot

Fudbaleri Argentine su do vrha napunili mrežu Saudijske Arabije u prvih 35 minuta meča prvog kola grupe C Svjetskog prvenstva, a na semaforu je na poluvremenu stajalo – 1:0. Kako? Tako što im je sudija poništio čak tri gola zbog ofsajda!

Nakon što je sudija Slavko Vinčić poslije deset minuta meča sudio penal za "gaučose" Lionel Mesi je postigao svoj sedmi gol na Svjetskim prvenstvima i ušao je u istoriju kao prvi Argentinac sa golom na četiri različita Mundijala, a onda je krenula serija ofsajda.

Prvi se u ofsajdu našao upravo Mesi koji je u 23. minutu mogao da riješi ovaj meč i već pokaže ko je pobjednik, ali je zamalo bio ispred ofsajd zamke Saudijaca i sudija je poslije pregledanja snimka poništio njegov drugi pogodak. A onda je na red došao Lautaro Martinez!

Njemu su sudije u kratkom vremenskom periodu poništile čak dva pogotka koja je postigao u ovom meču, a prvi put je bukvalno za milimetar bio ispred odbrane! Papu Gomez mu je poslao sjajnu loptu u prostor, a on je u trku sa rivalom bukvalno milimetrom svog ramena istupio u ofsajd! Pogledajte kako je automatska tehnologija uhvatila ovaj ofsajd:

Pogledajte

00:26
Ofsajd Argentine
Izvor: Arena Sport

Samo nekoliko minuta kasnije u 35. minutu opet je napadač Intera pobjegao odbrani jedne od najboljih azijskih selekcija, ali to opet nije značilo da će mu biti priznat pogodak. Ponovo je pobjegao defanzivcima, ali iz nedozvoljene pozicije.

Na kraju je na poluvremenu na semaforu stajalo 1:0, iako su centimetri dijelili Argentinu od ubjedljivih 4:0. Pogledajte drugi poništen gol Lautaru Martinezu!