Nova godina - novi (k)iks Čelsija: "Plavci" nikako da prorade u prvenstvu

Remi Notingem Foresta i Čelsija u Premijer ligi.

Rahim Sterling Izvor: VINCE MIGNOTT/EPA

Uspio je Čelsi 2022. godinu da završi trijumfom (savladan Bornumut 2:0) , čime je prekinuo niz od tri uzastopna poraza (Brajton, Arsenal, Njukasl), ali pobjednički ritam nije mogao da prenese u 2023. godini. A mogao je.

Prvog dana nove godine londonski "plavci" odigrali su u Notingemu neriješeno 1:1, u meču 18. kola Premijer lige.

Gostujući tim imao je vođstvo od 16. minuta, kada je mrežu Foresta zatresao Rahim Sterling, koji je postigao svoj četvrti gol od dolaska u London. Ipak, u 63. minutu Serž Orije vratio neizvjesnost izjednačujućim golom, kada se dobro snašao u šesnaestercu Čelsija poslije ubacivanja sa strane i pogodio za 1:1.

Ipak, do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je Čelsi zabilježio četvrti remi u prvenstvu, te trenutno zauzima tek osmo mjesto. Notingem Forest i dalje je u zoni ispadanja.

Ekipu Greema Potera u narednom meču očekuje izuzetno težak zadatak - u četvrtak na "Stamford bridž" stiže aktuelni šampion Mančester siti.