Barselona se brukala protiv četvrtoligaša! Ćavi strepio - produžeci protiv tima koji vrijedi manje od 5 miliona evra!

Barselona je jedva uspjela da savlada tim koji se bori za opstanak u četvrtom rangu takmičenja...

Barselona jedva pobijedila Intersiti u Kupu kralja Izvor: Profimedia

Barselona je umalo ispala iz Kupa kralja i to od četvrtoligaša! Tim za koji su mnogi tek sada prvi put čuli, CF Intersiti odveo je Katalonce u produžetke i tek tamo je njihov otpor slomljen - 3:4 (3:3). Zaista nevjerovatno.

Prema informacijama specijalizovanog portala "Transfermarkt" vrijednost cijelog njihovog tima je 4,6 miliona evra. Igraju na stadionu koji prima 2.500 navijača i umalo su napravili senzaciju! Ćavi je izveo mnoge zvijezde na teren, igrai su Žordi Alba, Žuls Kunde, Frank Kesi, Serhio Buskets, Gavi, Usman Dembele, Memfis Depaj, Feran Tores, Ansu Fati, Rafinja...

Poveli su gosti preko Arauha već u četvrtom minutu i mnogi su pomislili da je to početak ubjedljivog trijumfa. Domaćin se nije složio sa tim. Na scenu je tada stupio momak po imenu Oriol Soldevilja! Igrač sredine terena rođen 2001. godine koji je dao sva tri gola za svoj tim. Prvi u 59. minutu za prvo izjednačenje. Onda je Dembele pogodio u 66. minutu na dodavanje Gavija, pa je Soldevilja opet izjednačio u 74. minutu. Rafinja je dao gol tri mintua kasnije, a onda je Oriol pogodio u 86. i postavio konačan rezultat u tom dijelu igre. Bio je to znak da će se igrati produžeci, a Fati je u 103. minutu postigao gol koji je odveo Barsu u osminu finala.

Kada su ostali mečevi Kupa u pitanju, prošli su i Sevilja, Sosijedad, Atletiko Madrid, Majorka i Alaves.