SRBIN SRUŠIO REAL MADRID! Da li je odlučio borbu za titulu? I u Barseloni slave Predraga Rajkovića

Autor Haris Krhalić

Predrag Rajković heroj pobjede Majorke protiv šampiona Španije.

Majorka savladala Real Rajković odbranio pena Izvor: Profimedia

Srpski golman Predrag Rajković odbranio je penal u trijumfu Majorke protiv Real Madrida (1:0). U 59. minutu on je "skinuo" šut vezisti "kraljevskog kluba" Marku Asensiju i tako sačuvao pobjedu domaćih, ostvarenu i autogolom defanzivca šampiona Španije Naća.

Nakon što u prvom poluvremenu nije imao posla, jer blijedi Real nije uputio šut ka njegovom golu, reprezentativac Srbije je odbranom u 59. minutu ispisao i istoriju svog kluba. Još od 1999. godine nije se dogodilo da golman Majorke odbrani jedanaesterac igraču Real Madrida. To je prije Rajkovića uradio Herman Burgos, legendarni čuvar mreže i dugogodišnji asistent Dijega Simeonea, trenera Atletiko Madrida.

Ovim trijumfom Majorka je još jednom dokazala da ove sezone može da iznenadi bilo koga i trenutno je deseta na tabeli, dok je Real doživeo žestok udarac u borbi za titulu. Ekipa Karla Anćelotija ostala je druga sa 45 bodova, dok je Barselona prva sa 50 i ima odigran meč manje. Pred Ćavijevim timom je ogromna priilka da ode na velikih "plus 8", a za nju će prije svega zahvaliti Rajkoviću, koji je prošlog ljeta došao u Majorku iz francuskog Remsa.

Bh. reprezentativac Denis Hadžikadunić je susret odgledao sa klupe.