Golman Lećea POKLONIO pobjedu lideru! Domaći imali "bod u džepu", ali OVA greška je pomogla Napoliju (VIDEO)

Zahvaljujući, prije svega, nesmotrenosti Vladimira Falkonea, Napoli je stigao do nova tri boda.

leće napoli  Izvor: EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Početnička greška golmana Vladimira Falkonea obilježila je duel Lećea i Napolija, iz kojeg favorizovani lider izlazi sa nova tri boda.

Otprilike na polovini drugog poluvremena, domaća ekipa je imala aktivan rezultat protiv, skoro je izvjesno, novog šampiona Italije, a onda je "jedinica" Lećea napravila kardinalnu grešku i, ispostavilo se, ostavila ovu ekipu bez veoma važnog boda u borbi za opstanak:

LEĆE – NAPOLI 1:2 (0:1)
/Di Frančesko 52 - Di Lorenco 18, Falkone 64 ag/

Poveo je Napoli pogotkom kapitena Đovanija Di Lorenca, koji je morao da se provjerava u VAR sobi nekoliko minuta zbog sumnje da se asistent, Korejanac Kim Min-Je, nalazio u nedozvoljenoj poziciji prilikom prijema lopte.

"Žilava" ekipa Lećea nije poklekla nakon tog gola, već je nakon sedam minuta igre u nastavku, poslije jedne gužve pred golom Napolija, izjednačila pogotkom Federika Di Frančeska.

Napoli je prvi put u istoriji Serije A nanizao sedam gostujućih pobjeda.

Ipak, samo 12 minuta je egal bio na snazi. Nakon jednog centaršuta Marija Ruija sa lijeve strane, Antonino Galo je više srećno nego spretno vratio loptu svom golmanu, koji je "dopustio" da mu isklizne iz ruku i završi u mreži, za, na kraju, i konačnih 1:2.

Pogledajte trenutak koji je riješio pitanje pobjednika:

Napoli se nakon ovog duela sprema za prvi okršaj četvrtfinala Lige šampiona protiv Milana, koji se igra u srijedu (12. april) na San Siru.

Lacio – Juventus (20.45)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!