Juniori BiH odigrali meč bez golova sa Slovenijom

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas 0:0 sa odgovarajućom selekcijom Slovenije u prijateljskom meču odigranom u Trening centru FS BiH u Zenici.

Juniori BiH i Slovenije remizirali 0:0 u prijateljskom meču Izvor: Promo/FS BiH

U prvom poluvremenu oba tima su uglavnom prijetila iz prekida. Dobar pokušaj za Sloveniju imao je Jaka Čuber Potočnik u 31. minutu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola. Najbolju priliku je imao bh. tim četiri minuta kasnije, kad je iz slobodnog udarca sa desne strane centrirao Bakir Nurković, a Hamza Ljukovac glavom iz povoljne pozicije šutira pored gola.

U nastavku su odličnu priliku propustili gosti u samom finišu, kad je nakon dodavanja sa desne strane Matej Malenšek sa peterca bio neprecizan.

Meč su posmatrali selektor i direktor A reprezentacije Bosne i Hercegovine Faruk Hadžibegić i Zvjezdan Misimović.

Bh. juniori će sa vršnjacima iz Slovenije u zeničkom Trening kampu odigrati još jedan meč, 11. maja od 11 časova.