M:TEL PRVA LIGA RS: Zvijezda 09 ovjerila drugo mjesto kolo prije kraja

Klub iz etno-sela Stanišići će sezonu završiti na drugoj poziciji.

FK Zvijezda 09 Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Ekipa Zvijezde 09 ovjerila je ovog vikenda drugu poziciju u m:tel Premijer ligi BiH.

Ekipa iz etno-sela Stanišići ubjedljivo je, na Gradskom stadionu u Ugljeviku, trijumfovala nad novljanskom Slobodom (4:0) i zadržala tri boda prednosti ispred Laktaša, koji su lošiji u međusobnom omjeru (poraz 2:1 u Ugljeviku i remi 0:0 u Laktašima, op.a.).

Laktašani su se, uz visok trijumf nad Ljubićem u Prnjavoru (0:5), nadali kiksu Zvijezde 09, kako bi u posljednjem kolu napredovali za jednu poziciju na tabeli, ali je isti izostao.

Do odlaska na odmor, domaćin je stekao prednost od dva gola, zahvaljujući Godsvilu Vadzeu (23.) i Abidu Mujagiću (32. minut), da bi se gostujuća mreža još dva puta zatresla u nastavku (Ševkija Resić u 49. i Vuk Tešić u 61. minutu).

Famos – Sutjeska 1:0

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!