Island BiH uživo prenos livestream kvalifikacije za EURO 2024

Novi, četvrti poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, reprezentacija BiH doživjela je na Islandu, gdje su domaći slavili golom Alfreda Finbogasona u prvom minutu nadoknade vremena.

Island BiH uživo prenos livestream kvalifikacije za EURO 2024 Izvor: Promo/FS BiH

Reprezentaciji BiH, bar kroz kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, ostala je još samo teoretska šansa da može zaigrati na prvenstvu Starog kontinenta u Njemačkoj sljedeće godine.

U 6. kolu "zmajevi" su odigrali očajan meč u Rejkjaviku, te su od domaćeg Islanda poraženi 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Alfred Finbogason u 91. minutu.

ISLAND - BIH 1:0 (0:0)
/Finbogason 90+1/

Imali su izabranici Mehe Kodre većim dijelom terensku inicijativu, ali jalova igra nije donijela praktično ništa u napadu. Pokušavali su Hadžiahmetović i Džeko, zatim je i "rezervista" Bilbija pokušao doći do gola, ali nije to bilo dovoljno da se zatrese mreža Runarsona.

A onda su domaći vidjeli da mogu i više od boda. Krenuli su opasno da prijete Šehićevom golu, prvo je nestvarnu šansu promašio Finbogason, zatim mu je poništen gol zbog ofsajda, ali u nadoknadi vremena nije bilo - zatresao je mrežu golmana BiH i donio svom timu, ali i domaćim navijačima, veliko slavlje.

BiH sada ima ogroman zaostatak za drugim mjesto i praktično se već oprostila od druge pozicije, koja vodi direktno na EURO 2024, tako da će kroz baraž u Ligi nacija pokušati da ostvari ono što je propustila u ovim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Detalje meča potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

GRUPA J - 6. KOLO:

Island - BiH 1:0 (0:0)

Portugal - Luksemburg 9:0 (4:0)
/Inasio 12, 45+4, Ramoš 18, 34, Žota 57, 77, Orta 67, Fernandeš 83, Žoao Feliks 88/

Slovačka . Lihtenštajn 3:0 (3:0)
/Hancko 1, Mak 3, Duda 6/

Standings provided by Sofascore

22:37

KRAJ

Završena je utakmica, slavlje Islanđana na kraju.

22:33

90+1' - GOOOL! Islanđani vode!

Finbogason pogađa, Island vodi!

Domaći su postigli gol u prvom minutu nadoknade i kaznili sve promašaje BiH.

22:32

90' - Fantastična reakcija Hadžikadunića

Odlična akcija Islanda, Torsteinson je bio pred golom BiH, ali sjajnom intervencijom Hadžikadunić je izblokirao ovaj šut i sačuvao gol.

22:28

87' - Posljednja izmjena

Ćivić u igri umjesto Dedića.

22:28

86' - Runarson brani Džekin šut

Razigrali su se konačno fudbaleri obje reprezentacije, ali da li su se kasno probudili?

22:27

85' - Poništen gol Islanđanima

Finbogason je bio u "dubokom" ofsajdu i iako je zatresao Šehićevu mrežu, od gola neće biti ništa.

22:26

84' - Velika prilika za Bilbiju!

Imao je sada fudbaler Zrinjskog sjajnu priliku da donese vođstvo BiH, ali je glavom šutirao pored desne stative.

22:23

82' - Još dvije izmjene u bh. timu

Menalo i Bilbija dobiće po 10-ak minuta, zamijenili su Tahirovića i Gazibegovića.

22:23

81' - Opomena i za Miličevića

Novi šuti karton za "zmajeve".

22:21

79' - Auuuu!

Kakav promašaj Islanđana!

Najbolja prilika na utakmici, na desetak minuta prije kraja. Finbogason je samo par metara šutirao visoko preko gola, iako je bio usamljen i u izuzetnoj poziciji da matira Šehića.

22:18

76' - Mijenjaju i Islanđani

Anderson i Vilumson su završili meč, mijenjaju ih Torstejnson i Finbogason.

22:14

73' - Džeko sada iz daljine

Uhvatio je Džeko sada volej, ali lopta ide opet u dobro postavljenog Runarsona.

22:13

71' - Velika prilika i veliki promašaj Džeke!

Pjanić je izveo slobodan udarac, pronašao Džeku, koji veoma loše šutira, direktno u domaćeg golmana.

22:12

70' - Novi žuti karton

Neoprezno uklizavanje Trostasona i faul nad Pjanićem, biće prvi žuti karton i za Islanđane.

22:09

68' - Dvostruka izmjena u BiH

Na teren će Kodro i Pjanić umjesto Demirovića i Hadžiahmetovića.

22:07

65' - Anderson ne pogađa

Islanđani sve konkretniji. "Ispala" je odbrana BiH, Haraldson je uputio odličan pas, a srećom Anderson šutira preko gola.

22:03

61' - Slab pokušaj Džeke

Uzvratili su i "zmajevi" ekspresno na drugoj strani, ali ni Džeko ne uspijeva da pogodi cilj.

22:02

60' - Oskarson u šesnaestercu BiH

Pokušali su i Islanđani da učine nešto pred protivničkim golom, ali je Oskarson napravio faul u napadu. Domaći i dalje bez ikakve prilike.

22:00

Igra bez igre i u nastavku

21:48

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kodro nije ništa mijenjao na pauzi između dva poluvremena.

- kraj prvog poluvremena -

Veoma loših 45 minuta, bez prave prilike. Island - BiH 0:0.

21:31

43' - Najbolja šansa za BiH!

Velika gužva pred golom Luksemburga, Hadžiahmetović, a onda i Demirović su izblokirani. Propala je još jedna prilika da se zaprijeti golu domaćina.

21:28

42' - Tahirović izblokiran

Šutirao je Tahirović sa distance, ali je izblokiran. Nikako da "zmajevi" ozbiljnije zaprijete.

21:17

30' - Prvi žuti karton

Hadžikadunić je na isteku pola sata igre napravio prekršaj u zoni šuta i dobio žuti karton. Srećom po BiH, nakon slobodnog udarca nije bilo prijetnje po gol Šehića.

21:08

22' - Prijete "zmajevi"

Pokušao je sada i Gazibegović, ali biće samo korner za BiH.

21:07

- Grupa J -

U međuvremenu, Slovačka vodi već 3:0 protiv Lihtenštajna, dok i Portugal protiv Luksemburga ima sigurnu prednost. U 20. minutu je 2:0.

21:06

20' - Opet Hadžiahmetović

Drugi pokušaj Hadžiahmetovića, međutim ni ovaj put nije precizan. Ostaje 0:0.

21:02

15' - Konačno prilika

Hadžiahmetović se ubacio iz drugog plana, solidno zahvatio loptu, ali ipak njegov lob udarac nije završio u mreži - lopta je otišla preko prečke.

20:57

10' - Bez prilika

Deset minuta igre, ali za sada nema većih uzbuđenja u Rejkjaviku.

20:51

3' - Džeko pred golom Islanda

Dobar prodoš i pas Džeke u srce šesnaesterca Islanđana, ali niko od bh. fudbalera nije ispratio kretanje kapitena i propala je potencijalno dobra prilika da se ugrozi gol domaćina.